#thegameison

#THEGAMEISON

Ten mecz już trwa. Gra toczy się w tysiącach domów, na setkach boisk, wśród milionów. Czy jesteś jej częścią? Stawka jest większa niż myślisz. Nie możesz pozwolić sobie na niewiedzę. Twój przeciwnik jest szybszy niż Ci się wydaje, atakuje niespodziewanie. Jest tylko jeden sposób, aby go powstrzymać. Rozpoznaj go, zanim on zdoła pokonać Ciebie!

O co gramy?

Stawką jest zdrowie Twoje, Twoich bliskich i milionów ludzi na całym świecie. Przeciwnik nie da się łatwo pokonać, a im mniej o nim wiesz, tym groźniejszy się staje. Włącz się do gry i daj szansę sobie i innym!

Rozpoznanie przeciwnika

Reumatyzm, który dotyka nawet 9 milionów Polaków i ma przewagę nad ich świadomością – jest uznawany za wroga osób starszych, a tymczasem zapalne choroby reumatyczne najczęściej diagnozuje się u osób przed 40 rokiem życia.

Jak z nim walczyć?

Efektywne przeciwdziałanie skutkom choroby jest możliwe tylko przy wczesnej diagnozie, natomiast ona wymaga wysokiej świadomości społecznej problemu. W tym celu Młodzieżowy Futbol (www.młodzieżowyfutbol.pl) i 3majmy się razem (www.3majmysierazem.pl) połączyły siły i rzucają wyzwanie piłkarskiej społeczności! Udowodnijmy, że cały piłkarski świat potrafi zjednoczyć się, gdy gra się o to, co najcenniejsze! Dołącz do nas i bądź częścią #thegameison! Przyjmujesz wyzwanie?

Zaczynajmy…

Krótka, autentyczna historia rodziny, w której reumatyzm znacznie utrudnił życie ojca i zmartwionego jego stanem syna, który chce tym samym dać sygnał do działania i nominuje pierwsze osoby do udziału w #thegameison. Teraz Ty podaj dalej!

#thegameison

Gra już się rozpoczęła, jesteś gotowy? #thegameison

Opublikowany przez Młodzieżowy Futbol na 7 grudnia 2017

Jakie są zasady gry?

Oto one:

  1. każdy kolejny nominowany nagrywa swoją zabawę z futbolówką wspominając o akcji
  2. wrzucając na fejsa nagranie, o którym mowa w pkt 1, nominuje minimum 3 kolejne osoby
  3. udostępniając nagranie na fb dodaje hashtag akcji #thegameison

Zabawa z futbolówką, tzn.?

Wszystko tak naprawdę zależy wyłącznie od Twojej fantazji. Możesz zaprezentować dowolne umiejętności piłkarskie (sztuczki, zagrania, parady bramkarskie etc.), a nawet podstawową żonglerkę. Nominowani mogą powtórzyć trick lub wykonać coś własnego, dzięki temu w akcji mogą wziąć udział dosłownie wszyscy!

Pierwsze nominacje ruszyły!

#thegameison: Pierwsza nominacja

Dołącz do #thegameison i podaj dalej!Ok, mecz już trwa! Piłka jest po naszej stronie. Futbol przez stulecia inspirował ludzi do poprawy jakości życia i pomocy innym. Wykorzystajmy efekt futbolu, by skutecznie przeciwdziałać skutkom chorób reumatoidalnych u młodych ludzi – ich przedwczesną niepełnosprawnością i wykluczeniem społecznym. Budujmy świadomość w najprzyjemniejszy na świecie sposób – zabawą z futbolówką!

Opublikowany przez Młodzieżowy Futbol na 7 grudnia 2017

***

Czym tak naprawdę jest reumatyzm? Czy dotyczy również mnie?

Pod hasłem reumatyzm kryje się ok. 200 chorób, dotykają one ludzi bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie. Choroby takie jak reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) czy młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS), zesztywniające zapalenie stawów (ZZSK), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), czy toczeń rumieniowaty układowy (TRU), kojarzone głównie z osobami starszymi, najczęściej dotykają osób młodych do 40 roku życia. Z reumatyzmem nie da się wygrać, ale wczesna diagnoza pozwala na zapewnienie pacjentom najlepszej jakości życia z kolei jej brak może prowadzić do niepełnosprawności i wykluczenia społecznego.

Piłka nożna przez stulecia inspirowała ludzi do poprawy jakości życia i pomocy innym – wpasowując się w tą ideologię chcielibyśmy wykorzystać efekt futbolu by rozpropagować naszą akcję.

Reumatyzm nie kończy kariery piłkarza, o ile mu nie odpuścisz!

U mojego syna, w wieku 10 lat, zdiagnozowano zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Jego dobrze zapowiadająca się piłkarska kariera została brutalnie przerwana. Choroba nie pozwalała mu na rozwinięcie siły i skuteczności, jaką posiadali jego koledzy, musiał odejść z zespołu. Dzięki wczesnej diagnozie i zastosowaniu odpowiedniej terapii, doczekaliśmy się recesji choroby i powrotu syna do piłki nożnej – opowiada reumatolog Nathan Wei.

***

Akcję można również wesprzeć finansowo!

Akcję można również wspierać finansowo, wpłacając dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia 3majmy się razem: 48 1940 1076 3052 7306 0000 0000. W tytule przelewu wpisz: Darowizna #thegameison.