Chelsea
Sky Sports

Z doświadczenia wszyscy wiemy, że Chelsea nie potrafi poznać się na wartościowych młodzieżowcach. Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Mohamed Salah, to tylko krótka lista piłkarzy, która wyrosła na gwiazdy światowego formatu, a w “The Blues” nie potrafili znaleźć miejsca w pierwszym składzie. Czy kolejnym takim zawodnikiem będzie Nathan Ake?

To już nie pierwszy raz, gdy klub z Londynu wypuszcza z rąk bardzo utalentowanego zawodnika. Roman Abramowicz i spółka mogą sobie jedynie pluć w brodę, że kolejny piłkarz z ich akademii robi karierę na skalę światową, a nie potrafił pokazać tego w barwach
londyńskiej ekipy.

Początki Nathana, czyli holenderska przygoda

Początek młodego Holendra z piłką nożną zaczął się w małym klubie VV Wilhelmus. Stamtąd poszedł do ADO Den Hag, a później do jednej z najlepszych akademii na świecie Feyenoordu Rotterdam. Tam przez 4 lata został wyszkolony przez najlepszych trenerów na świecie, żeby wyrósł na wielkiego piłkarza. Lewym obrońcą zainteresowała się akademia Chelsea i w 2011 roku przeniósł się za kwotę 800 tys. euro na Wyspy Brytyjskie.

Znalezione obrazy dla zapytania nathan ake

Transfer do Chelsea to teraz z górki?

W Chelsea zupełnie nie poznali się na jego talencie, co pokazuje fakt, że ma na koncie tylko 7 spotkań w pierwszej drużynie aktualnego mistrza Premier League. Dopiero po trzech praktycznie zmarnowanych dla piłkarza sezonach działacze zdecydowali się wypożyczyć go do grającego na drugim szczeblu rozgrywkowym w Anglii, zespołu Reading. Drugoligowe Reading i realia Championship na tamten moment okazały się brutalne dla Ake’a. 5 występów ligowych na pewno nie satysfakcjonowały zawodnika, więc z końcem wypożyczenia wrócił do Chelsea z sentencją walki o pierwszy skład.

Wraz z początkiem sezonu 2015/2016 przyszedł przełomowy moment w karierze Holendra. Następne wypożyczenie, tym razem do klubu z PL, Watfordu. W końcu Ake mógł zaprezentować swoje umiejętności. Zagrał w 24 meczach, gdzie udało mu się zdobyć jedną bramkę. Mimo udanego sezonu w Watfordzie cały czas miał problem z regularnymi występami w szeregach Chelsea. Z konieczności częstszej gry musiał znów odejść. Padło na klub, w którym gra Artur Boruc, Bournemouth.

Po kilku latach spędzonych w Anglii, Ake stawał się coraz bardziej łakomym kąskiem na rynku transferowym. Walkę o zawodnika wygrało Bournemouth, zastrzegając sobie opcję pierwokupu po wypożyczeniu zawodnika. Niestety, w tym sezonie nie szło mu tak dobrze, jak w ubiegłym. Często przegrywał walkę o miejsce w pierwszym składzie, ale jak już się pojawiał, to jego występy były bardzo obiecujące.

Znalezione obrazy dla zapytania nathan ake

Transfer definitywny

Klub z południa Anglii zdecydował się w letnim okienku transferowym na zakup Nathana i trzeba przyznać, że był to strzał w “dziesiątkę”. Kwota 22 mln euro nie robi wrażenia na obecnych fanach piłki nożnej, ale zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą. Ten sezon w jego wykonaniu jest genialny. Zagrał w 29 meczach, w których zdobył 2 bramki oraz zanotował dwie asysty.

Od czasu regularnej gry, zdążył też wystąpić w 5 meczach kadry narodowej. W obecnych rozgrywkach, aż 5 razy zdobył nagrodę piłkarza miesiąca w swoim klubie. Chelsea zrobiła ogromny błąd, oddając tego zawodnika. Chłopak za kilka lat może grać w uznanym europejskim klubie, a obecny sezon ukazuje jego prawdziwe umiejętności.