Hakimi za darmo
ESPN.com

Małymi krokami zbliżamy się do końca sezonu, co wraz z rozgrywkami ligowymi również ma swój kres? Kontrakty niektórych piłkarzy. Przyjrzymy się bliżej najciekawszym młodym zawodnikom, którzy latem za darmo zmienią klub. Owszem nie wykluczamy także takiej opcji, że kilku z nich przez nas wymienionych, do końca czerwca, zdąży przedłużyć kontrakt z aktualnym klubem. Na pierwszy ogień 19-letni piłkarz Realu Madryt! 

Chodzi o reprezentanta Maroka, który urodził się w Madrycie i od najmłodszych lat trenuje ze stołecznym Realem. Mowa o Achrafie Hakimim, który niewykluczone, że po mundialu będzie do wyjęcia za darmo. W ostatnim czasie Zidane nie stawia zbyt często na 19-letniego prawego obrońcę, a kontrakt Marokańczyka wygasa 30 czerwca tego roku. Francuz zaznacza w wywiadach, że Hakimi musi wiele rzeczy poprawić w obronie, aby móc grać regularnie w Realu. Jeśli Zidane nie widzi go w składzie to niewykluczone, że włodarze Realu nie przedłużą z młodym piłkarzem umowy. Na to liczy Sporting Lizbona, który widziałby bardzo chętnie w swoich szeregach uzdolnionego Marokańczyka. Już zimą portugalski klub kontaktował się w sprawie wypożyczenia Hakimiego. W tym sezonie Hakimi zagrał w 7 meczach La Liga, gdzie zdobył jednego gola. Pokazał się również w Lidze Mistrzów, zagrał tam w 2 meczach przeciwko Tottenhamowi w fazie grupowej. Jak dobrze pamiętamy, Real nie zaliczył tych występów do udanych.

Hakimi chce, a Real nie? 

Wracając do głównego wątku wygasającego kontraktu Hakimiego. Ciekawe jest to, co 6-krotny reprezentant Maroka kilka dni temu powiedział w wywiadzie dla Marca:

Mogę tylko widzieć siebie grającego w Realu Madryt. To jest klub mojego życia i nie mam zamiaru odchodzić.

Ta wypowiedź jednoznacznie sugeruje nam, że Marokańczyk zostanie w klubie. Jednak jak na razie ani widu, ani słychu na temat jego nowej umowy. Coraz głośniej piszę się w prasie o nowym Realu na kolejne sezony, że szykuje się przemeblowanie, odejdzie wielu zawodników, a w ich miejsce przyjdą światowej klasy gwiazdy. Hiszpański AS poinformował, że pod koniec sezonu piłkarze: Achraf, Vallejo, Marcos Llorente, Mayoral i Ceballos odbędą rozmowy przy stole z przedstawicielami Realu, co dalej. Czy odejdą z klubu na stałe, czy pójdą na wypożyczenie. Wnioskując po wypowiedzi Hakimiego powinniśmy domyślać się, że Marokańczyk przedłuży kontrakt w najbliższych dniach/miesiącach i odejdzie na wypożyczenie. Jednak już nie jeden piłkarz, wiele rzeczy mówił, a później działy się inne rzeczy.