Gdyby ktoś powiedział Wam 5 lat temu, że Real Madryt planuje wyłożyć za jakiegoś zawodnika ponad 50 mln, to zapewne myślelibyście że chodzi o kogoś z najwyższej półki z wyrobionym nazwiskiem. Rynek transferowy jednak dynamicznie się zmienia, ceny z każdym okienkiem transferowym rosną, a największe kluby coraz szybciej sięgają po bardzo młodych zawodników płacąc za nich krocie. Co prawda Eduardo Camavinga, o którym mowa, nie zmienił w zimowym okienku barw klubowych, jednak jego transfer do mocniejszego klubu wydaje się być kwestią czasu.

Camavinga urodził się w Miconge w Angoli 10 listopada 2002 roku. Mimo to zadebiutował w młodzieżowej drużynie Francji do lat 21. Mierzy on 182 cm wzrostu i występuje na pozycji defensywnego pomocnika w Stade Rennais, której to drużyny jest wychowankiem. W minionym sezonie został najmłodszym debiutantem w historii klubu.

Młody zawodnik jest jednym z objawień trwającego sezonu Ligue 1. To m.in. dzięki jego dobrej postawie, drużyna z Bretanii znajduje się obecnie na trzecim miejscu francuskiej ekstraklasy. Urodzony w Angoli zawodnik jest od tego sezonu podstawowym i jednym z kluczowych zawodników byłej ekipy m.in. Ousmane’a Dembele. Oprócz walorów w grze defensywnej (m.in. świetny odbiór), prezentuje także wysokie umiejętności w wyprowadzaniu piłki, dzięki czemu często pozwala tworzyć swojej drużynie przewagę liczebną na połowie przeciwnika. Dodatkowo potrafi dobrze dryblować, co na jego pozycji nie jest oczywiste. Najważniejszą cechą lewonożnego zawodnika, która być może pozwoli mu w przyszłości zrobić wielką karierę jest jednak zdolność do przewidywania wydarzeń boiskowych, bez której pewnego poziomu nie da się przeskoczyć. Oglądając 17-letniego zawodnika można czasem mieć wrażenie że obserwuje się N’Golo Kante – Camavinga również często pojawia się “znikąd” i uniemożliwia rywalom prowadzenie ataku poprzez odbiór bądź przechwyt. Obaj zawodnicy mają zresztą sporo wspólnego ? afrykańskie korzenie, pozycję na boisku oraz reprezentują Francję.

Każdy kolejny dobry występ Camavingi sprawia, że lista klubów które są nim zainteresowane powiększa się, co z kolei ma wpływ również na jego wartość rynkową. Jedno jest pewne – Eduardo Camavinga to imię i nazwisko, które warto obserwować i zapamiętać, bo szybko może być o nim bardzo głośno.