youssoupha dabo
wiwsport.com

Senegal rozpoczął Mistrzostwa świata U-20 w Polsce od dwóch zwycięstw 3:0 z Tahiti i 2:0 z Kolumbią. Trener
Youssoupha Dabo zaznacza w swoich wypowiedziach, że mecz z Polską jest bardzo ważny dla Senegalu. Mimo że drużyna z Afryki ma już zapewniony awans do 1/8 finału.

Wicemistrz Afryki do lat 20 kapitalnie wszedł w mundial rozgrywany na polskich boiskach. Już w 9. sekundzie meczu z Tahiti, Amadou Sagna strzelił pierwszego, a zarazem najszybszego gola na Mistrzostwach świata. Jednak później w tym meczu Senegal grał spokojnie i można rzec, że ostatecznie wygrał tylko 3:0. Mecz z Kolumbią wyglądał zupełnie inaczej, Senegal stwarzał sobie przewagi w bocznych sektorach, a w efekcie dochodziło do groźnych sytuacji w polu karnym. Bez straty gola, a z 5 trafieniami na koncie podopieczni Youssoupha Dabo zakończyli dwa pierwsze starcia na mundialu. Awans mają pewny, ale czy zagrają z Polską o pełną pulę? Wyjdą na ten mecz podstawowym składem?

JACEK MAGIERA PRZED MECZEM Z SENEGALEM: “BĘDĄ ZMIANY W SKŁADZIE”

Koncentracja

Trener Youssoupha Dabo zaznacza, że dla jego zespołu ten mecz jest istotny i zrobią wszystko, żeby go wygrać: “Gramy na mundialu. Dopóki jesteś we wyścigu, musisz utrzymywać koncentrację, jakiej potrzebujesz w każdym meczu. Nie możemy się zrelaksować, musimy kontynuować swoją pracę, skupić się i przygotować na mecz z Polską. Nie ma, nie ważnych meczów, mecz, który zagramy z Polską, jest bardzo ważny. Z pewnością starcie z Polakami będzie bardzo trudne i musimy uważnie obserwować stylu naszych przeciwników”.

Co o naszych dzisiejszych rywalach sądzi Jacek Magiera? “Wyglądają bardzo dobrze fizycznie. Są świetnie zorganizowani taktycznie, co nie często się zdarza w afrykańskich zespołach. Ten zespół ma pomysł, jest skuteczny do bólu. Wiemy o tym. Natomiast sposobem, cwaniactwem, szybkością należy zrobić wszystko, żeby ten mecz wygrać”.