będą zmiany koniec
PAP

Selekcjoner reprezentacji Polski U-20, Jacek Magiera nie ukrywa, że na 24h przed meczem z Senegalem nie wie, jakim składem wyjdziemy. Jednak deklaruje, że będą zmiany w porównaniu do meczu z Tahiti.

Na konferencji prasowej dzień przed meczem z Senegalem trener Jacek Magiera otwarcie mówił, że jutro wyjdzie inny skład jak na Tahiti: “Będą zmiany w składzie. Nie powiem ile, ale można się spodziewać innego ustawienia w meczu z Senegalem. Nie ukrywam, że wraz ze sztabem nadal się zastanawiamy, jak ten skład ma wyglądać. To nie jest tak, że przed treningiem mamy jasność co do pełnej jedenastki na jutrzejszy mecz. Jest zarys składu, ale zastanawiamy się jeszcze na dwoma, trzema zawodnikami, jeśli chodzi o podstawową jedenastkę”.

TRENER TAHITI: “BYLIŚMY DOBRZE PRZYGOTOWANI I UWAŻAM, ŻE TO BYŁ DOBRY MECZ”

Majecki jest gotowy do gry

Pod koniec spotkania Polska-Tahiti ostoja naszej defensywy, Radosław Majecki nabawił się kontuzji kolana. Dzień po meczu udał się na kompleksowe badania do Warszawy. Trener Jacek Magiera odniósł się na konferencji do urazu zawodnika Legii Warszawa: “Radek Majecki był w Warszawie na rezonansie magnetycznym. Nie stwierdzono uszkodzeń związanych z więzadłami. Dziś wychodzi, więc normalnie na trening i jest do dyspozycji”.

Dla przypomnienia: Senegal w dwóch pierwszych spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa i nie stracił nawet bramki. Jeśli Polacy chcą być pewni awansu do 1/8 finału, muszą pokonać piekielnie mocną drużynę z Afryki. Z kolei remis sprawi, że raczej na pewno wyjdziemy z grupy z 3. miejsca. W razie porażki będzie trzeba patrzeć na rozstrzygnięcia z innych grup bowiem do 1/8 finału, awansują 4 z 6 reprezentacji uplasowanych na 3. miejscach. Polakom w osiągnięciu pozytywnego wyniku pomogą na pewno kibice zgromadzeni na stadionie Widzewa w Łodzi. “Na pewno czujemy wsparcie kibiców. Nawet po przegranym meczu z Kolumbią czuliśmy, że wciąż są naszym dwunastym zawodnikiem” – stwierdza Sebastian Walukiewicz.

Stanilewicz i Walukiewicz przed meczem z Senegalem

Na konferencji prasowej oprócz Jacka Magiery obecni byli dwaj reprezentanci: Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin) i Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen).

Walukiewicz: “Myślę, że my jako zawodnicy, że odblokowaliśmy się po meczu z Tahiti. Było dużo dobrych momentów w meczu z Tahiti, wygraliśmy 5:0. Trzeba jednak już o tym zapomnieć i myśleć o Senegalu. Trzeba w 100% skupić się na kolejnym celu.

Stanilewicz: “Obecna sytuacja w grupie to dla nas większa motywacja niż stres. Damy z siebie wszystko, żeby wygrać z Senegalem”