będą zmiany koniec
PAP

Koniec mistrzostw świata U-20 to też koniec reprezentacji Jacka Magiery. Nikt nie ukrywał w PZPN-ie, że ta drużyna powstała na potrzeby wielkiego turnieju. “Przygoda dla mnie piękna, gdzie mogłem poznać tych chłopaków, chciałbym podziękować za ten czas spędzony w reprezentacji U-20” – mówił Magiera.

Cel minimum został zrealizowany reprezentacja Polski jako gospodarz turnieju, wyszedł z grupy. Jednak to już koniec turnieju dla “Biało-Czerwonych”, gdyż w 1/8 finału przegrali 0:1 z Włochami. “My jesteśmy niepocieszeni, źli, po tym, że nie awansowaliśmy. Jeżeli chodzi o naszą grę w defensywie, było to najlepsze spotkanie w turnieju. Drużyna rosła z czasem, w drugiej połowie stworzyliśmy kilka dobrych okazji, po których mogliśmy zdobyć gola. Zabrakło cwaniactwa, jakości wykończenia” – mówił po meczu selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Magiera.

SELEKCJONER REPREZENTACJI WŁOCH: “BYLIŚMY TROCHĘ SŁABSI FIZYCZNIE”

Kto wygranym mundialu?

Mimo że gra reprezentacji Polski nie wyglądała najlepiej w całym turnieju, Jacek Magiera jest w stanie wymienić kilku zawodników, którzy mogą zaliczyć mecz z Włochami, jak i cały mundial, do udanych. “Mogę i powinienem pochwalić kilku zawodników za to, jak grali. Wygranym w tym meczu jest Michał Skóraś, bardzo dobrze grał w ofensywie. Ten zawodnik wszedł do drużyny później, zagrał od pierwszej minuty dopiero z Senegalem. Wcześniej był mało znany kibicom, a teraz pokazał, że ma duży potencjał. Grał coraz lepiej. W całym turnieju dobrze zaprezentował się także Serafin Szota. Pochwalę też Radosława Majeckiego, Bartosza Slisza. To są zawodnicy, którzy ten turniej będą wspominać miło, mimo że przegraliśmy – stwierdza Magiera. 

“Trzeba teraz to doświadczenie przekuć, żeby nie poszło na marne. Dla kilku zawodników być może był to ostatni mecz w reprezentacji. Nie jest tak, że wszyscy z młodzieżowych reprezentacji grają w seniorskich” – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.

Co dalej z Magierą?

Na konferencji prasowej Jacek Magiera otwarcie mówił, że wraz z odpadnięciem z turnieju, kończy się pewien etap związany z tą kadrą. “Dla nas też się kończy, my jako sztab kończymy pracę z reprezentacją, z tymi zawodnikami. Oni są teraz lepsi pod każdym względem, tak samo, jak i my, jako sztab, jesteśmy lepsi o te doświadczenia, które zdobyliśmy na mundialu. Kończą się mistrzostwa świata i nie będzie już tych zawodników w kadrze. To koniec tej reprezentacji. Ja kończę pracę z tą reprezentacją” – deklaruje Magiera. Gdy PZPN przedstawiał Jacka Magierę jako nowego selekcjonera kadry U-20, otwarcie mówiono, że szykujemy kadrę pod mistrzostwa świata. Kończy się impreza i ma swój koniec kadra prowadzona dotychczas przez Magierę. “Przygoda dla mnie piękna, gdzie mogłem poznać tych chłopaków, chciałbym podziękować za ten czas spędzony w reprezentacji U-20” – mówił były już selekcjoner kadry U-20.