Jugend Kickt EXTRA - Talenty: Pollersbeck - spadająca gwiazda
Młodzieżowy Futbol/ Michał Kwieciński

No cóż, w Niemczech mówimy Erfolg ist nicht alles (sukces to nie wszystko). To przysłowie jak najbardziej pasuje do bramkarza, który w 2017 r. wygrał EURO U21 w Polsce – Juliana Pollersbecka.

Jugend Kickt EXTRA - Talenty: Pollersbeck - spadająca gwiazda
(fot. zdf.de)

Spadająca gwiazda

Po jego transferze z 1. FC Kaiserslautern do Hamburger SV za 3,5 miliona EUR, jego kariera dostała ostrego kopa – niestety, w cztery litery. Dziś zamiast być na pierwszym miejscu w kadrze, jego miejsce jest na pierwszych stronach gazet Niemieckich. Imprezowanie, brak samokrytyki i co najgorsze lenistwo, doprowadziły Pollersbecka do tego, że ani jednej sekundy nie zagrał dla Hamburger SV. W przedostatni weekend nawet nie załapał się do kadry meczowej i został zdegradowany do miana trzeciego bramkarza.

Jugend Kickt EXTRA - Talenty: Pollersbeck - spadająca gwiazda

Także do jego sytuacji odniósł się Gerry Hermann, jego były trener i mentor, który nazywany jest piłkarskim ojcem takich bramkarzy jak Tim Wiese, Roman Weidenfeller, czy Kevin Trapp.

Trzeba mu dwa razy w tygodniu dać kopa w tyłek, bo sam z siebie nic nie zrobi. On myśli że nic nie musi robić. Jest leniwy i nie ma samo-napędu. Brakuje mu też samokrytyki […] Słyszałem, że w Hamburgu cały czas imprezuje. Jeżeli takie rzeczy robiłby pod moim butem, to na następny dzień musiałby tak trenować, że był by tak zmęczony, że nie miałby w ogóle siły wyjść z domu. (Źródło: Sport1)

Jugend Kickt EXTRA - Talenty: Pollersbeck - spadająca gwiazda

Roman Rummenigge doradca Juliana i syn Karl-Heinza Rummenigge (prezesa rady nadzorczej FC Bayernu i byłego prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów ECA) mówił w Hamburger Abendblatt: Dokładnie się przyjrzymy sytuacji Juliana w następnych tygodniach.

HSV ponownie znajduje się w kryzysie i z 13 punktami, po 13 meczach jest zaledwie 15 w tabeli i dzielą go tylko dwa punkty od miejsca spadkowego.

W ostatnim meczu z Hoffenheim, wygranym przez HSV 3:0 Julian co prawda zasiadł na ławce rezerwowych, ale czy to oznacza koniec jego kłopotów?

Ciekawy jestem, co o tym myślicie? Czy Julian Pollersbeck jeszcze się podniesie? Czy Hamburger SV jest dobrym Klubem dla Juliana?

***
Więcej o technicznych aspektach (i nie tylko) młodzieżowego futbolu w Niemczech, znajdziecie w kolejnych materiałach z serii Jugend Kickt.

***
Pamiętaj, że już teraz możesz mieć wpływ na to, o czym będą kolejne artykuły z tej serii. Jeżeli jest coś, co szczególnie Cię interesuje w niemieckim futbolu, daj nam o tym znać w komentarzu. Bis bald!

Herzliche Grüße

@DasTouati