Boateng
zimbio.com

Jak w każdym tygodniu trzeba wybrać Młodzieżowca Tygodnia, a tym razem nie będzie inaczej. Szczególnie wyróżnił się Emmanuel Boateng, który strzelił Hat-Tricka FC Barcelonie!

Mecz FC Barcelona-Levante miałbyć kolejnym spotkaniem ?Blaugrany, w którym potwierdziliby swoją dominację w lidze hiszpańskiej. Spotkanie okazało się prawdziwą jazdą bez trzymanki. Na Estadio Ciudad de Valencia worek z bramkami rozerwał się w 9 minucie i to niespodziewanie gospodarze tego spotkania wyszli na prowadzenie za sprawą 21-letniego Ghańczyka. Wszyscy na stadionie myśleli, że to będzie bramka tylko honorowa, ale dla miejscowych kibiców to był tylko początek wielkiego strzelania. Barcelona osłabiona brakiem Leo Messiego ruszyła do odrabiania strat, ale po 20 minutach znów zostali sprowadzeni na ziemię. Katem był już drugi raz tego wieczora Boateng. Mistrzowie Hiszpanii po kilku minutach złapali kontakt z rywalem, a gola zdobył Coutinho. Do pierwszej połowy wynik był dość sensacyjny, biorąc pod uwagę, że było to starcie pierwszej z piętnastą drużyną w tabeli.

10 minut, które wstrząsnęły Barceloną
Boateng
gsp.ro

Tuż po przerwie kolejny cios zadali gracze Levante. Bramkę zdobył 22-letni Enis Bardhi. Dla kibiców, którzy przyjechali z Barcelony to, był szok, ale jak później się okazało tylko początek strzelania. 49 minuta meczu i zrobiło się 4:1… Hat-Trickiem popisał się Boateng dobijając jeszcze bardziej klub z Katalonii. To jeszcze nie było ostatnie słowo ?Granotas. W 56 minucie drugą bramkę zdobył Bardhi i wynik na tablicy wskazywał już 5:1. Ostatni raz Barcelona takie lanie dostała w zeszłej edycji w meczu z PSG, kiedy w Paryżu przegrali 4:0, a w rewanżu skończyło się 6:1. Tu nie było remontady, ale starali się odrobić straty. Najbardziej starał się Philippe Coutinho, który strzelił swojego drugiego gola. Nie tylko Boateng w tym meczu zdobył trzy gole, bo w 64 minucie były gracz Liverpoolu również zdobył swoją trzecią bramkę. W 71 minucie faulował w polu karnym Campana, a do jedenastki podszedł Suarez i zmienił wynik na 5:4. Była to jednak ostatnia z dziewięciu goli w tym spotkaniu i premierowa porażka Barcelony w lidze stała się faktem.

Boateng
sport.de

Emmanuel Boateng urodził się 23 maja 1996 roku w Ghanie. Seniorską karierę zaczynał w Charity Stars, skąd wyjechał do Europy, a konkretnie do Portugalii, do klubu Rio Ave. Tam pograł rok, aby przejść do innego klubu z Ligi NOS, Moreirense. W sierpniu 2017 roku postanowiło go kupić Levante i tak zaczęła się jego przygoda z La Ligą. W tym sezonie wystąpił w 25 meczach, zdobywając w nich 6 goli. Hat-Trick z Barceloną był jego pierwszym w karierze. Jeśli chodzi o reprezentację, to ma na koncie 4 występy w kadrze U-20. W 2015 roku brał udział w MŚ U-20, gdzie w spotkaniu z Panamą zdobył nawet bramkę, ale Ghana skończyła swój udział na tym turnieju na fazie grupowej.