Gomez
EFE/Salvador Sas

To już dziesiąta odsłona naszego cyklu, w którym co tydzień wybieramy piłkarza, który zasłużył na określeniem go “Młodzieżowcem Tygodnia” Dziś przeniesiemy się na Półwysep Iberyjski, a konkretnie do hiszpańskiego Vigo, w którym gra Maxi Gomez.

W ostatniej 38 kolejce hiszpańskich rozgrywek zmierzyły się dwa zespoły, które grały o tak zwaną “pietruszkę”. Celta Vigo zajmowała 12 miejsce, więc o europejskich pucharach mogła jedynie pomarzyć, a Levante będące na 15 lokacie było już pewne utrzymania w lidze na kolejny sezon. Do meczu obie drużyny podeszły zupełnie inaczej nastawione. Klub z Vigo dostał srogie baty od Realu Madryt, z którym przegrali aż 0:6. Natomiast Levante wygrało po emocjonującym spotkaniu z mistrzem La Ligi FC Barceloną. W lepszych nastrojach było Levante, więc też w lepszym stylu rozpoczęli spotkanie. W 11 minucie gola zdobył Ruben Rochina, a asystował mu Jose Morales. Goście mogli się cieszyć prowadzeniem w spotkaniu przez tylko 18 minut, a wyrównującą bramkę zdobył 21-letni Maxi Gomez. Pierwsza połowa nie zakończyła się wynikiem remisowym. Na 4 minuty przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę gola zdobył najlepszy strzelec Celty Vigo z tego sezonu Iago Aspas. Do szatni, więc gospodarze wchodzili w lepszych humorach.

To nie koniec ataków

Druga połowa rozpoczęła się znów od ataków miejscowych piłkarzy, a drugą bramkę zdobył wspomniany wcześniej Aspas. Trzecia bramka już znacząco podłamała gości, więc cofnęli się do defensywy. W 63 minucie bramkę na 4:1 zdobył już po raz drugi tego dnia Maxi Gomez, dla którego była to już 18 bramka w sezonie! Levante było stać na jeszcze jeden cios, a dublet na swoim koncie mógł zapisać Jose Morales. Więcej bramek w tym meczu nie padło, a Gomez ujrzał jeszcze w 89 minucie żółtą kartkę.

Gomez
soccersouls.com

Dla pochodzącego z Urugwaju napastnika sezon 17/18 był pierwszym w jego europejskiej karierze. Przed sezonem przeszedł do Celty za 4,5 mln $. Odwdzięczył się klubowi świetnym sezonem, w którym zdobył 18 bramek, oraz zanotował 5 asyst. Oscar Tabarez selekcjoner kadry Urugwaju nie ominął w powołaniach na mundial tego zawodnika. Uważam, że będzie bardzo dobrym zmiennikiem dla kogoś z dwójki Suarez-Cavani, co udowodnił genialnym sezonem w rozgrywkach La Ligi.