Francois Kamano
htesports.com.br

Ten weekend był prawdziwą gratką dla kibiców europejskiej piłki. Wielu młodych utalentowanych graczy pokazało się z dobrej strony, ale za ubiegły tydzień Młodzieżowcem Tygodnia zostaje gracz francuskiego Bordeaux, Francois Kamano.

Po raz kolejny, młodzieżowcy z francuskiej Ligue 1 zasługują na największe wyróżnienie. W 32. kolejce gier do Bordeaux przyjechało dopiero 19 w ligowej tabeli, zespół Lille. To goście w 14 minucie wyszli na prowadzenie, za sprawą Lebo Mothiby. Między 42, a 45 minutą spotkania kibice gospodarzy mogli szaleć z radości. Dwie bramki w odstępie 3 minut ustawiły spotkanie, a oba trafienia zaliczył Francois Kamano. Więcej goli w tym meczu już nie padło i to drużyna “Żyrondystów” mogła się cieszyć z 11 zwycięstwa w sezonie.

Francois Kamano urodził się w Gwinei i tam rozpoczął swoją karierę. W 2013 roku przeszedł do francuskiej Bastii i tak zaczęła się jego przygoda z francuskim futbolem. Po dwóch dobrych sezonach w Ligue 1, zmienił klub i za 2,5 mln euro został piłkarzem Bordeaux. W tym sezonie ma na koncie 29 występów, w których zanotował 5 goli oraz 4 asysty. 21 letni napastnik wystąpił jak do tej pory w 19 spotkaniach reprezentacyjnych, strzelając w nich 4 bramki.