Naci Unuvar
imggram.com

Kolejna odsłona naszego cotygodniowego cyklu! W najlepszych ligach na świecie popisy dali Dele Alli i Kylian Mbappe, ale na uznanie zasługuje jeszcze jeden gracz. Mowa o zawodniku Ajaxu Amsterdam Youth, a konkretnie Naci Unuvar.

W świąteczny weekend miał miejsce w Amsterdamie turniej młodzieżowy – ABN Amro Future Cup. Zgłosiło się 8 ekip, a ostatecznie w finale zespół Ajaxu U-17 pokonał 2:0 drużynę Juventusu. Dwie bramki strzelił Naci Unuvar i został królem strzelców całego turnieju, ale na uwagę zasługuje jeszcze jeden fakt. On ma 14 lat! Chłopak z rocznika 2003 wyróżniał się w turnieju, w którym musiał rywalizować z znacznie starszymi oraz bardziej doświadczonymi piłkarzami.

Naci Unuvar jest Holendrem z tureckim pochodzeniem. Jego główną pozycją jest środkowy ofensywny pomocnik, ale może też grać na lewym skrzydle oraz jako napastnik. Jego największymi cechami są obunożność oraz wyszkolenie techniczne. Ma na swoim koncie 6 występów w reprezentacji Holandii do lat 15, ale jak widać po tym turnieju, gra ze starszymi zawodnikami mu nie przeszkadza.

Tutaj do obejrzenia jego fenomenalna bramka na 2:0!