Rodrygo
thefalse9.com

Już po raz dwunasty wybieramy zawodnika, który w danym tygodniu zasłużył na największe wyróżnienie. Dzisiaj piłkarz z Ameryki Południowej, Brazylijczyk Rodrygo!

Sezon w brazylijskiej Serie A dopiero się rozkręca. W miniony weekend została rozegrana dopiero dziewiąta. Santos na własnym boisku podejmował zespół Vitorii. Oba zespoły jak na razie okupują niższe pozycję w ligowej tabeli. W spotkaniu wyróżnił się szczególnie jeden zawodnik. W ciągu 9 minut zapakował rywalom trzy gole. Dodam tylko, że ma… 17 lat. Santos zwyciężył w tym spotkaniu 5:2, poprawiając delikatnie swoją sytuację w tabeli właśnie dzięki genialnemu występowi “nowego Neymara”.

Rodrygo urodził się 9 stycznia 2001 roku w Osasco. Ma 173 cm wzrostu i występuje na pozycji napastnika, ale może też grać jako skrzydłowy. Od 2010 roku jest związany z Santosem, a wcześniej grał w Ceará Sporting Club. Przed początkiem tego sezonu przeszedł z drużyny U-20 do pierwszego zespołu i jak dotychczas spisuje się wyśmienicie. W ośmiu ligowych meczach zdobył 5 bramek.