Kehrer
sportbuzzer.de

Nowy tydzień = nowy “Młodzieżowiec Tygodnia”. Już po raz ośmy wybraliśmy gracza, który w danym tygodniu zasłużył na największe wyróżnienie. Tym razem na uznanie zasłużył Thilo Kehrer z Schalke 04.

W Bundeslidze pewna triumfu w lidze drużyna z Monachium podejmowała na wyjeździe czerwoną latarnię tej ligi – FC Köln. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Bawarii, oraz przypieczętowaniem dominacji w Niemczech. Pierwsze miejsce było znane wcześniej, ale co do drugiego było jeszcze kilka możliwych wariantów. Przez cały sezon drużyny: Borussi Dortmund, TSG Hoffenheim, Bayeru Leverkusen i Schalke 04 walczyły o zaszczytne drugie miejsce w tabeli, gwarantujące grę w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Miejsce było jedne, a kandydatów czterech. Ostatecznie to ta ostatnia z wymienionych drużyn została wicemistrzem Bundesligi w sezonie 2017/2018.

Właśnie w tej ekipie występuje Thilo Kehrer i odegrał dużą rolę w przedostatniej kolejce pierwszej ligi rozgrywkowej w Niemczech. Jego zespół podejmował na wyjeździe ekipę z Augsburga, która już wcześniej zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Na pierwszą bramkę kibice na stadionie musieli poczekać do 23 minuty. Podanie od Guido Burgstallera wykorzystał Thilo Kehrer i zdobył tym samym swoją drugą bramkę w tym sezonie. Gospodarze nie mięli zamiaru składać broni i już po czterech minutach wyrównali. Autorem gola był Philipp Max. Wynik 1:1 utrzymał się przez zaledwie 7 minut. Drugą bramkę zdobył Kehrer, przypieczętowując wygraną drużyny z Gelsenkirchen. Trzeba tylko dodać, że 21-latek nominalnie występuje na pozycji… środkowego obrońcy, więc jego gole tym bardziej zasługują na uznanie.

Thilo w tym sezonie Bundesligi wystąpił w 27 meczach, zdobywając w nich 3 gole, oraz zanotował dwie asysty. W drużynie jest od 2015 roku, gdzie jako junior odszedł z  VTB Sttugart U-17. Występował w pięciu reprezentacjach młodzieżowych Niemiec, ostatnio w drużynie U-21, gdzie ma na koncie 9 występów. W tym sezonie jest w gronie najlepszych defensorów w lidze, a ma jeszcze sporo czasu by wejść na jeszcze wyższy poziom.