podsumowanie CLJ Polonia

W siódmej kolejce Centralnej Ligi Juniorów doszło do kilku ciekawych rezultatów. Zespoły Korony Kielce, Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin wysoko pokonały swoich rywali. W meczu na szczycie Legia zremisowała z Progresem. Sebastian Bergier oraz Karol Stanek wyraźnie odskoczyli w klasyfikacji najlepszych strzelców swoich grup.

Pierwszy punkt Stomilu, Progres na czele

(Fot. Stomil Olsztyn)
(Fot. Stomil Olsztyn)

W siódmej kolejce, grupy wschodniej rozegrano wszystkie spotkania. Na szczycie plasują się dwa zespoły z Krakowa. Przewodzi Progres, tuż za nim Wisła, natomiast wymienioną dwójkę mocno naciska Korona Kielce.

W sobotę rozegrano pięć spotkań. Tradycyjnie w samo południe rozpoczęliśmy 7. kolejkę w CLJ. Znicz Pruszków na wyjeździe wysoko poradził sobie z MOSP Białystok. Dwie bramki Franciszka Ratajczyka (rocznik 2000), oraz po jednej Mateusza Kinasta, Mikołaja Szymańskiego i debiutanta Szymona Śmiecińskiego zapewniły trzeci komplet punktów w tym sezonie zespołu z Pruszkowa. Bramki Adriana Grzybka i Michała Banika zapewniły Wiśle Kraków zwycięstwo nad UKS SMS Łódź. Korona Kielce u siebie wręcz zdemolowała Resovię, wygrywając 7:2. Dwie bramki zdobył Dawid Szałas, natomiast dwa inne trafienia dla Koroniarzy wpadły po uderzeniach samobójczych. W sobotę doszło także do szlagieru, grupy wschodniej. Będąca na fali wznoszącej Legia Warszawa zremisowała 1:1 z liderem grupy, zespołem Progresu Kraków. Natomiast w ostatnim sobotnim meczu Jagiellonia Białystok bezbramkowo zremisowała z Cracovią. W niedzielę Stal Rzeszów ze Stomilem Olsztyn podzieliła się punktami. Warto odnotować, że był to pierwszy punkt zdobyty przez zespół Stomilu. Motor po siedmiu minutach prowadził 2:0, by ostatecznie podzielić się punktami z ŁKS-em Łódź. Natomiast w ostatnim meczu kolejki, Wisła Płock niespodziewanie podzieliła się punktami z Polonią Warszawa.

W minionej kolejce padły 24 bramki. Najwięcej w spotkaniu Korony Kielce z Resovią. Gospodarze zwyciężyli 7:2. W klasyfikacji najlepszych strzelców przewodzi Karol Stanek (8 bramek), który i w minionej kolejce wpisał się na listę strzelców. Tuż za nim Piotr Pierzchała z Korony Kielce (6 bramek).

Wyniki 7. kolejki CLJ w grupie wschodniej:

 

MOSP Białystok 0-5 Znicz Pruszków 
Franciszek Ratajczyk 15, 47, Mikołaj Szymański 63, Mateusz Kinast 74, Szymon Śmieciński 84

UKS SMS Łódź 0-2 Wisła Kraków 
Adrian Grzybek 8, Michał Banik 64

Stal Rzeszów 0-0 Stomil Olsztyn 

Legia Warszawa 1-1 Progres Kraków 
Kacper Pietrzyk 36 – Karol Stanek 21

Wisła Płock 1-1 MKS Polonia Warszawa 
Sebastian Krajewski 11 – Daniel Kozik 42

Korona Kielce 7-2 Resovia 
Dawid Szałas 31, 46, Paweł Rogula 35, Piotr Pierzchała 51 (k), 64, Maciej Słoma 78 (s), 85 (s) – Karol Twardowski 60, Jakub Kądziołka 81

Motor Lublin 2-2 ŁKS Łódź
Krzysztof Jaśkiewicz 4, Bartłomiej Tkaczuk 7 (k) – Kamil Waśniowski 51, 80 (k)

Jagiellonia Białystok 0-0 Cracovia


 

Śląsk i Zagłębie bez litości dla swoich rywali

(Fot. Śląsk Wrocław)
(Fot. Śląsk Wrocław)

Niczym w grupie wschodniej, tak i na zachodzie rozegrano wszystkie mecze. Przewodzi Śląsk Wrocław, który w siedmiu kolejkach zgromadził 18 punktów. Za plecami czai się Pogoń Szczecin, która jeszcze nie przegrała meczu.

W sobotę nietypowo, bo o godzinie 9:45 zaczęliśmy w Głogowie, gdzie tamtejszy Chrobry podzielił się punktami z Falubazem Zielona Góra. W południe Pogoń prowadziła 1:0 z Górnikiem Zabrze, by minutę przed końcem regulaminowego czasu gry stracić bramkę za sprawą Daniela Ściślaka i zremisować 1:1. O 12:00 rozpoczęliśmy także granie we Wrocławiu. Śląsk po kanonadzie pokonał 7:0 Piasta Gliwice. Cztery bramki zdobył Sebastian Bergier, który wyrasta na czołową postać w zespole Śląska. W ostatnim sobotnim meczu Zagłębie Lubin pokonało 6:1 Salos Szczecin. Bramki dla Zagłębia zdobywali Karol Wierzchowski (dwie), Kacper Chodyna, Adam Borkowski, Krzysztof Staśkiewicz (dwie), natomiast dla Salosu trafił Oskar Kalenik. W niedzielę Odra Opole przegrała 0:1 z Lechią Gdańsk, Miedź pokonała 4:2 Warte Gorzów Wielkopolski natomiast Arka Gdynia podzieliła się punktami z Wartą Poznań. W niedzielę także swoje spotkanie wygrał Lech Poznań, pokonując Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W grupie zachodniej CLJ padło 28 bramek. Najwięcej w starciu Śląska z Piastem oraz Zagłębia z Salosem. Dziewięć bramek już na swoim koncie ma Sebastian Bergier, który w minionej kolejce trafił cztery razy do siatki rywali. Pięć bramek zdobył Bartosz Boruń (Śląsk Wrocław), Eryk Kryg (Lech Poznań), Krystian Pasternak (Śląsk Wrocław), Szymon Piekarski (Warta Poznań), Aron Stasiak (Pogoń Szczecin), Krzysztof Staśkiewicz (Zagłębie Lubin).

Zapowiedź najbliższej kolejki, czyli co przed nami?

W najbliższej kolejce w grupie wschodniej, rozpędzona Korona Kielce w Warszawie zagra z Polonią. Ciekawie zapowiada się także spotkanie Znicza Pruszków z Jagiellonią Białystok. W grupie zachodniej Górnik Zabrze podejmie Lecha Poznań, natomiast Pogoń zagra z Odrą Opole. Lider jedzie do Poznania na mecz z tamtejszą Wartą.

Kolejka 8. grupa wschodnia:

Znicz Pruszków – Jagiellonia Białystok 24 września, 17:00
ŁKS Łódź – Cracovia 23 września, 11:00
Resovia – Motor Lublin 24 września, 12:00
MKS Polonia Warszawa – Korona Kielce 23 września, 12:00
Progres Kraków – Wisła Płock 23 września, 12:00
Stomil Olsztyn – Legia Warszawa 23 września, 14:00
Wisła Kraków – Stal Rzeszów 23 września, 12:00
MOSP Białystok – UKS SMS Łódź 23 września, 11:00

Kolejka 8. grupa zachodnia:

Lechia Gdańsk – Salos Szczecin 23 września, 14:00
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 23 września, 13:00
Warta Poznań – Śląsk Wrocław 23 września, 12:00
Miedź Legnica – Arka Gdynia 23 września, 12:00
Falubaz Zielona Góra – Warta Gorzów Wielkopolski 23 września, 12:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 23 września, 12:00
Górnik Zabrze – Lech Poznań 23 września, 14:00
Odra Opole – Pogoń Szczecin 23 września, 14:00