pięknych chaos zima wracamy forma wicelider pogoni lider PrzegladCLJ 6 emocji kolejka półmetku
Młodzieżowy Futbol/ Jeremi Angowski

Działo się we Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, ale przede wszystkim w Lubinie! Miniona seria gier obfitowała w liczne niespodzianki, tracili faworyci, biedniejsi bez kompleksów wzbogacali się ich kosztem.

Przed przeczytaniem – zobacz przegląd 16. kolejki – Grupy wschodniej!

Na zachodzie, po 16. kolejce Centralnej Ligi Juniorów bukmacherzy nie dorobiliby się fortuny. Średnia ilość goli w meczu wynosiła 2.1, lecz mimo tak małego dorobku bramkowego wielu drużyn, emocji i zaskoczeń nie zabrakło.

Trójmiasto zdobyte przez outsiderów

W pierwszym meczu kolejki rozgrywanym w piątek, Piast Gliwice uległ na własnym boisku Odrze Opole aż 1:4. Najpierw samobójczego gola wyrównującego wbił Michał Bodys. Dał impuls Opolanom, którzy na kwadrans przed końcem spotkania , w zaledwie 10 minut zdołali pokonać trzy razy obronę rywali. W niedzielę Miedź Legnica niespodziewanie zremisowała bezbramkowo z Podbeskidziem Bielsko-Biała, nie odbiło się to jednak na pozycji Górali w tabeli, ponieważ punkty u siebie straciły oba zespoły z Trójmiasta. Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Falubazem Zielona Góra 1:2, tracąc dwie bramki już w pierwszej połowie. Izdebski i Konieczny kolejno w 26′ i 37′ minucie dali zwycięstwo 15. ekipie tabeli. W Gdyni tamtejsza Arka uległa czerwonej latarni ligi Warcie Gorzów Wielkopolski. Jedynego gola dla gości w 71′ minucie zdobył Dawid Ufir.

Dwie pieczenie na jednym ogniu Pogoni

W innych spotkaniach, Śląsk rzutem na taśmę zdołał wbić dwie bramki Chrobremu Głogów. Napastnik Wojskowych Sebastian Bergier dołożył swoje 18 trafienie w tym sezonie. Górnik Zabrze pojechał do Wielkopolski, by walczyć z Wartą Poznań, bezpośrednim sąsiadem w tabeli. Górnicy przegrali jednym golem z Poznaniakami, tym samym dali się im zepchnąć na 9. lokatę, lecz dodać tu trzeba, że Zabrzanie do rozegrania mają jeszcze zaległy mecz. W derbach Szczecina Salos podejmował na własnym boisku Pogoń. W ostatnich minutach spotkania Hubert Sadowski dał Portowcom nie tylko zwycięstwo, ale i awans w tabeli na pozycję tuż za liderem.

FB Pogoni Szczecin

Mecz Kolejki: Gospodarze odrobili straty

Nowa rubryka – Mecz Kolejki – to relacja przebiegu spotkania, które zdaniem redakcji Młodzieżowego Futbolu dostarczyło kibicom najwięcej emocji i było – jednym słowem  -najciekawsze.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań

Spotkanie wicelidera z 4. zespołem tabeli zawsze zapowiada się emocjonująco. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie w Lubinie. Zagłębie wygrywając z Lechem, przy dobrym wyniku w Szczecinie, mogło wspiąć się nawet na drugą lokatę. Przegrywając natomiast, Miedziowi mogli spaść w najgorszym wypadku na 6. miejsce.

Od mocnego uderzenie zaczęli piłkarze gości, bo już w 3 minucie spotkania, dzięki indywidualnemu popisowi Huberta Sobola wyszli na prowadzenie. Szybka strata bramki zadziałała motywująco na gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i zepchnęli Kolejorza do defensywy. Ich wysiłki poskutkowały tylko obiciem słupka i poprzeczki, tym samym w pierwszej połowie nie zdołali pokonać Bartosza Mrozka. Lech przed zejściem do szatni zdołał jeszcze podwyższyć na 2:0. Po faulu Czajora w polu karnym “wapno” na gola zamienił Bartosz Bartkowiak.

Obraz gry w drugiej połowie zmienił się w stosunku do tego z pierwszej. Podopieczni Krzysztofa Kołodzieja potrafili odpowiedzieć na ofensywne zapędy Lubinian, jednak, jak to bywa w futbolu, nie przełożyło się to na wynik spotkania. Zagłębie w końcu dopięło swego i w 69′ minucie po dobrym podaniu wzdłuż bramki piłkę do siatki wpakował Błażej Czuban. Gospodarze postanowili szybko pójść za ciosem, i już 120 sekund później zobaczyliśmy wyrównanie. Pięknym uderzeniem zza szesnastki popisał się Adam Borkowski, piłka po jego strzale wpadając do bramki obiła jeszcze poprzeczkę. Końcówka meczu zapowiadała się więc bardzo emocjonująco. Obie drużyny szukały swojej szansy na wyprowadzenie ostatecznego ciosu, ale koniec końców musiały zaledwie podzielić się punktami. Po tak dobrym spotkaniu nie jest wstydem zakończyć z jednym punktem. Innego zdania był II trener Lecha Poznań – Jakub Leosz:

– Trudno znaleźć słowa po spotkaniu w którym prowadzimy grę i dominujemy, stwarzamy mnóstwo sytuacji, a mimo to po raz kolejny tracimy dwa punkty. Jesteśmy źli, ale mamy nadzieje, że dzięki sportowej złości w kolejnym meczu zdobędziemy komplet punktów – skomentował remis Lechitów asystent Kołodzieja.

Zagłębie Lubin Lech Poznań 2:2 (0:2)
Błażej Czuban 69, Adam Borkowski 71 – Hubert Sobol 3, Bartosz Bartkowiak 45 (k)

Piast Gliwice – Odra Opole 1:4
Jakub Borowski 16 – Michał Bodys 45 (s), Denis Smolarek 76 (k), Przemysław Chodorek 79, Aleksander Kram 86

Zapowiedź 17. kolejki CLJ – Grupy Zachodniej

W ostatniej serii gier przed przerwą zimową najciekawiej zapowiada się derbowe spotkanie na szczycie trójmiasta. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, iż Lechia i Arka są bezpośrednimi sąsiadami w tabeli, ponadto Gdynianie znajdują się na 6. pozycji premiowanej utrzymaniem, a Gdańszczanie miejsce za nimi, w grupie spadkowej.

Warta Gorzów Wielkopolski – Śląsk Wrocław, 26 listopada, 13:00
Arka Gdynia – Lechia Gdańsk, 25 listopada, 11:00
Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin, 25 listopada, 12:00
Lech Poznań – Salos Szczecin, 26 listopada, 12:00
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, 26 listopada, 11:00
Odra Opole – Warta Poznań, 26 listopada, 12:00
Górnik Zabrze – Miedź Legnica, 25 listopada, 13:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra, 23 listopada, 13:30