emocji lidera torcie lider
Jeremi Angowski / MłodzieżowyFutbol.pl

Kolejny weekend za nami, wraz z nim kolejna, pełna emocji, seria gier Centralnej Ligi Juniorów. Na wschodzie działo się dużo. Tym razem większych wrażeń dostarczyła nam walka w tabeli, ale i na boiskach nie próżnowano.

W bólach i z dużym szczęściem stołeczna Legia Warszawa zdołała uzyskać tytuł lidera jesieni w grupie wschodniej CLJ. W czubie tabeli duże przetasowania, żaden potencjalny kandydat do utrzymania nie ma zamiaru rozpoczynać przerwy zimowej w roli spadkowicza. Dodatkowo postanowiliśmy do naszego przeglądu dodać nową rubrykę – Mecz Kolejki. Zapraszamy na podsumowanie 16. kolejki CLJ grupy wschodniej!

Nerwowo na szczycie tabeli…

Sobotę zaczęliśmy od pogromu. Cracovia na własnym boisku pokonała przedostatnią Stal Rzeszów aż 6:1. Festiwal urządzili sobie pomocnik pasów Radosław Kanach oraz napastnik Sebastian Strózik, solidarnie zdobywając dwa dublety. Dzięki tej wysokiej wygranej Krakowianie przesunęli się o trzy lokaty w górę i plasują się teraz na 5 miejscu. W tym samym czasie Wisła Płock uległa na wyjeździe Koronie. Na listę strzelców wpisali się Bartosiak i Pierchała, zapewniając Kielczanom stabilność w tabeli.

W niedzielne popołudnie AS Progres zremisował bezbramkowo po wyrównanym spotkaniu ze Zniczem Pruszków. Potknięcie wicelidera wykorzystała Jagiellonia, która pewnie dwoma golami rozprawiła się z SMSem Łódź. Trafił znów niezawodny Bartosz Bida, dla którego był to trzeci gol w ostatnich czterech meczach. Jaga po 16. serii gier zrównała się dorobkiem punktowym z Progresem, jednakże dzięki bezpośredniej wygranej wskoczyła na drugą pozycję w tabeli.

Skrót spotkania Jagiellonia – SMS Łódź 2:0

Mecz Kolejki Lider w bólach na wyjeździe

Nowa rubryka – Mecz Kolejki – to relacja przebiegu spotkania, które zdaniem redakcji Młodzieżowego Futbolu dostarczyło kibicom najwięcej emocji i było – jednym słowem  -najciekawsze.

Motor Lublin – Legia Warszawa

Faworyt przed tym spotkaniem był jasny, ale również wiadome było, że Lublinianie łatwo skóry nie oddadzą na swoim własnym boisku. Oba zespoły miały przecież o co walczyć. Stołeczni musieli wygrać, aby zagwarantować sobie tytuł lidera jesieni, a podopieczni Tomasza Jasika przed 16. serią gier plasowali się na ostatnim miejscu premiowanym utrzymaniem. Chcąc zachować bezpieczną lokatę nie mogli pozwolić sobie na stratę puntów.

Od początku pierwszej części spotkania Legioniści próbowali narzucić swój styl gry i zepchnąć przeciwnika na jego połowę. Mieli sporo okazji do objęcia prowadzenia, jednak celność strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Mimo naporu przyjezdnych, to gospodarze już w 15′ minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Uderzeniem z dystansu bramkarza stołecznych pokonał Bartłomiej Tkaczuk. Do szatni zawodnicy Motoru mogli zejść zadowoleni, ponieważ wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Na drugą połowę podopieczni Piotra Kobiereckiego wyszli z większym animuszem. Zaledwie dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry, trafieniem wyrównującym po dobrym podaniu Wojtysiaka popisał się Maciej Rosołek. Osiem minut później ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. Rzut karny na bramkę wykorzystał Szymon Rak. Obie drużyny jednak nie mogły zorganizować się po zdobytych golach i długo nie czekaliśmy na kolejną zmianę wyniku. W 66′ minucie Legia ponownie dogoniła wynik za sprawą Konrada Matuszewskiego. Lewy defensor wrzucił piłkę w pole karne, tam futbolówka po uderzeniu Wojtysiaka odbiła się pod jego nogi, a ten słusznie zdecydował się ją dobić do siatki. Kuriozalny gol przerwał na trochę strzelaninę w Lublinie. Zawodnicy Motoru cofnęli się głęboko do defensywy i chcieli wywalczyć remis. W doliczonych przez sędziego 4 minutach Legioniści zdołali wywalczyć groźny rzut wolny. Do piłki podszedł Konrad Matuszewski i zapewnił gościom rzutem na taśmę zwycięstwo w tym niezwykle emocjonującym pojedynku.

Motor Lublin – Legia Warszawa 2:3 (1:0)
Bartłomiej Tkaczuk 15′, Szymon Rak 62′ (k.) – Maciej Rosołek 54′, Konrad Matuszewski 66′, 90′

legia motor lider
motorlublin.eu

Wisła wciąż w dołku

Wiślacy z ostatnich pięciu spotkań zdołali wygrać tylko jedno. W 16. kolejce mierzyli się z Resovią Rzeszów. Przegrali po jedynym golu Szymona Fereta, jak mówił Mariusz Jop – trener białej gwiazdy – To są wysocy oraz dobrze zbudowani chłopcy, przez co grają bardzo prostymi środkami z pominięciem środkowej strefy boiska. Jednak byli dzisiaj bardzo skuteczni. Polonia Warszawa na własnym boisku podejmowała Stomil Olsztyn. Strzelanie zaczął już w pierwszej minucie pomocnik Czarnych Koszul – Eryk Galara. W 83′ minucie z rzutu karnego wynik meczu na 2:2 ustalił zawodnik Stomilu – Jakub Mosakowski. W pojedynku 15. i 13. zespołu tabeli to ŁKS Łódź był górą, mimo tego, że Białostoczanie z MOSPu pierwsi wyszli na prowadzenie po “jedenastce” wykorzystanej przez Damiana Wysockiego.

Serdecznie zapraszamy również na #PrzeglądCLJ – Grupy zachodniej!

resovia wisla lider
FB Resovii

Wyniki 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów – Grupy wschodniej:

Znicz Pruszków
0-0 Progres Kraków

MKS Polonia Warszawa 2-2 Stomil Olsztyn
Eryk Galara 1, Piotr Włodek 44 – Grzegorz Jatkiewicz 58, Jakub Mosakowski 83 (k)

Resovia 1-0 Wisła Kraków
Szymon Feret 57

ŁKS Łódź 2-1 MOSP Białystok
Mateusz Jaworski 56, Kamil Waśniowski 78 – Damian Wysocki 19 (k)

Jagiellonia Białystok 2-0 UKS SMS Łódź
Bartosz Bida 10, Mateusz Nikołajuk 89

Cracovia 6-1 Stal Rzeszów
Radosław Kruppa 4, Sebastian Strózik 33, 34, Radosław Kanach 45, 57, Patryk Ochman 81 – Kacper Szymański 90

Motor Lublin 2-3 Legia Warszawa
Bartłomiej Tkaczuk 15, Szymon Rak 62 (k) – Maciej Rosołek 54, Konrad Matuszewski 66, 90

Korona Kielce 2-0 Wisła Płock
Mateusz Bartosiak 40, Piotr Pierzchała 87

Zapowiedź 17. kolejki CLJ – grupy wschodniej

Legia z 38 oczkami na koncie została mistrzem jesieni, mimo tego, że w tej rundzie do rozegrania zostało im jeszcze jedno spotkanie, to ich przewaga nad drugą Jagiellonią pozwala im spać spokojnie i nie bać się o fotel lidera niezależnie od wyniku następnego meczu. Ciekawie zapowiadają się derby: Łodzi, oraz długo wyczekiwane derby Krakowa, zaległy mecz 13. kolejki przeniesiony na środę 29 listopada. To będzie już ostatnia kolejka rundy jesiennej tegorocznych rozgrywek!

Korona Kielce-Znicz Pruszków, 25 listopada, 12:00
Wisła Płock-Motor Lublin, 25 listopada, 12:00
Legia Warszawa-Cracovia, 25 listopada, 20:00
Stal Rzeszów-Jagiellonia Białystok, 26 listopada, 12:00
UKS SMS Łódź-ŁKS Łódź, 25 listopada, 12:00
MOSP Białystok-Resovia, 25 listopada, 13:30
Wisła Kraków-MKS Polonia Warszawa, 25 listopada, 12:00
Stomil Olsztyn-Progres Kraków, 26 listopada, 11:00