drawz sebastian strózik strózika
Jakub Piasecki/Cyfrasport / Newspix

#PlebiscytMF wchodzi w decydującą fazę. 30 grudnia poznaliśmy trójkę finalistów, która powalczy o miano najlepszego piłkarza Centralnej Ligi Juniorów w 2018 roku. Jak na tle swoich konkurentów wypada Sebastian Strózik, reprezentujący na co dzień barwy Cracovii? 

Urodzony 19 lat temu Strózik szeregi klubu ze stolicy Małopolski zasilił w lipcu 2016 roku. Szczegóły zakontraktowania napastnika zdradził w rozmowie z naszym portalem trener juniorów starszych Cracovii Kordian Wójs: “Sebastian został polecony przez skautów. Pojawił się na treningu pokazowym i zdecydowaliśmy się go wziąć”.

Rok 2018 dla samego Strózika był niczym jazda wyciągiem górskim na szczyt o wcale niemałej wysokości. Wychowanek Pomologii Prószków do gry wszedł w lutym, kiedy to zanotował trzeci występ w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 17/18. W CLJ razem z Cracovią dobrnął aż do wielkiego finału, a sam w 16 meczach zdobył 8 bramek. Trener Koridan Wójs scharakteryzował swojego byłego podopiecznego jako zawodnika szybkiego, o dobrych warunkach fizycznych, który, co w przypadku polskich snajperów może stanowić swoisty ewenement, lubi, a przede wszystkim potrafi grać dobrze tyłem do bramki.

Imię i nazwisko: Sebastian Strózik 
Data urodzenia:
15.05.1999 
Klub macierzysty:
Pomologia Prószków 
Obecny klub:
Cracovia
Pozycja: Środkowy napastnik/Skrzydłowy (CLJ/Ekstraklasa)

Reforma CLJ oznaczała dla Strózika ostateczne rozstanie się z juniorską piłką. 19-latek zdołał jednak bez najmniejszych problemów odnaleźć się w realiach pierwszego zespołu Cracovii. Nie stanowiło to większego zaskoczenia dla Kordiana Wójsa: “Zrobił (Strózik – przyp. red.) ogromny postęp przez ostatnie dwa lata. Obserwowałem, jak dorasta piłkarsko, jak mężnieje pod względem fizycznym. Teraz jest rasowym zawodnikiem. To kwestia czasu, kiedy będzie podstawowym zawodnikiem Ekstraklasy”. Jesienią Strózik na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju spędził nieco ponad 500 minut, które złożyło się ostatecznie na liczbę 17 spotkań. Nie dziwi zatem fakt, że młody zawodnik od kilku miesięcy znajduje się na radarze Jacka Magiery.

Od stanowienia o sille zespołu Cracovii w Centralnej Lidze Juniorów, poprzez wejście do kadry U-20, aż do stabilnej pozycji w zespole prowadzonym przez Michała Probiera. Tak w pigułce wyglądał miniony rok w wykonaniu Sebastiana Strózika, na którego głos będziecie mogli oddać od piątku 4 stycznia. Oprócz 19-letniego napastnika na linii startu pojawią się Hubert Sobol i Szymon Rak. O tym, kto zgarnie tytuł najlepszego zawodnika CLJ w 2018 roku dowiemy się pod koniec miesiąca.


Przypominamy zasady procentowego rozłożenia głosów:

35% – redakcja MłodzieżowyFutbol.pl
35% – ankietowani związani z CLJ
30% – czytelnicy