kogo
Młodzieżowy Futbol

W MOSP Białystok przed startem rundy rewanżowej nie jest wesoło. Klub z Podlasia poinformował, że drużynę opuścił podstawowy bramkarz Piotr Gorczyca. W takim wypadku szansę gry może dostać 13-letni Dawid Krajewski, który swoje czternaste urodziny będzie obchodził dopiero w marcu!

Niespotykana szansa przed młodym bramkarzem spowodowana jest zmianami kadrowymi w drużynie z Białegostoku. Nie jest to jednak jedyny problem tego zespołu. Zdecydowano się wycofać pieniądze pierwotnie przeznaczone na remont obiektu sportowego.

Z drużyny odszedł pierwszy bramkarz Piotr Gorczyca, który był ostoją w bramce i często ratował swój zespół z opresji. Drużyna składająca się głównie z młodzieży po szesnastu rozegranych kolejkach zajmuje optymistyczne szóste miejsce w IV lidze, a ich strata do podium nie jest kolosalna. To duży sukces MOSP-u, ale na wiosnę wszystko może ulec zmianie.

PODSUMOWANIE ORLEN BENIAMINEK KROSNO CUP! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

W przypadku odejścia Gorczycy, który dostał ofertę z lepszego klubu, między słupkami może stanąć Dawid Krajewski, który w marcu będzie obchodził swoje… czternaste urodziny.

Na razie jest to tylko hipotetyczne stwierdzenie, ale takiej opcji nie wyklucza sam klub, który na Facebooku napisał: “Szansę na grę w drużynie seniorów być może dostanie Dawid Krajewski, który w marcu skończy dopiero 14 lat”.

Zgodę na grę Dawida w IV lidze musi wyrazić PZPN. Zawodnicy w drużynie seniorów muszą mieć ukończone 16 lat.

Byłoby to wydarzenie niespotykane nawet w skali całego kraju, ponieważ niecodziennie zawodnicy z rocznika 2005 mają okazję występować w dorosłej piłce.