14-letni Moukoko
ruhrnachrichten.de
14-letni Moukoko zachwyca swoją skutecznością w drużynie Borussii Dortmund U-17. Firma Nike widzi w nim potencjał na wielką gwiazdę światowej piłki i podpisali z nim wieloletni kontrakt. Za sam podpis nastolatek otrzymał milion euro.

Youssufa Moukoko urodził się 20 listopada 2004 roku w kameruńskim Jaunde. Do Niemiec przywiózł go ojciec, kilka lat temu. Ten młody napastnik w B-Junioren Bundesliga (odpowiednik Centralnej Ligi Juniorów U-17) do tej pory strzelił 73 bramki w 49. meczach! To są wręcz nieprawdopodobne statystyki. Już od 12 roku życia rywalizuje z 16 i 17-latkami. Nie ma co się dziwić, że interesuje się nim cała piłkarska Europa, skoro wykręca takie liczby.

CLJ U-17: DERBY POZNANIA DLA LECHA! “KOLEJORZ” WSKAKUJE NA FOTEL LIDERA!

14-letni Moukoko z BVB ma podpisany kontrakt do 2022 roku. Jednak należy pamiętać, że to nadal jest junior, a do piłki seniorskiej będzie mógł wchodzić dopiero w sezonie 2021/2022. Dlatego Borussia dba o to, żeby media nie robiły z nim wywiadów. Chcą spowolnić to ogromne zainteresowanie 14-latka i chronić go.

Milionowy kontrakt

Niemiecki “Bild” podał, że nastoletni Niemiec podpisał kontrakt z firmą Nike opiewający na sumę 10 milionów euro. Zostanie on zrealizowany, jeśli Moukoko spełni kilka warunków m.in. będzie grał w przyszłości w Bundeslidze czy zadebiutuje w kadrze narodowej. Przy samym podpisie na umowie 14-latek miał zarobić milion euro. Wszystko zostało zrealizowane oczywiście przy zgodzie opiekuna prawnego. W tym wypadku był to ojciec Jospeh, który przywiózł Youssoufę do Niemiec, gdy ten miał 10 lat.

Nike wyczuwa w nim wielki potencjał i dlatego ta umowa będzie ważna przez najbliższe 10 lat. Reasumując Moukoko ma już uszykowany początek światowej kariery, ale czy taką zrobi?