UEFA
dumastolicy.pl

II-ligowy klub z Podkarpacia wychodzi naprzeciw młodym talentom. Bo takim niewątpliwie jest 16-letni Eryk Galara.

 

Eryk to nominalnie środkowy pomocnik, wychowanek Dunajca Nowy Sącz. Obecnie jest zawodnikiem młodzieżowej drużyny MKS-u Polonii Warszawa, gdzie trafił z SMS-u Łódź. Podopieczni trenera Adama Chmielewskiego występują w rozgrywkach grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U19 i piastują 10. miejsce w tabeli. W związku z tym Galara musi mieć to “coś”, skoro za niespełna trzy tygodnie skończy raptem 17 lat.

Eryk Galara
mkspolonia.com

Mimo tak młodego wieku, 16-latek zanotował już całkiem sporo występów w ekipie Czarnych Koszul. Zagrał w 14 spotkaniach, z czego trzy w pełnym odstępie czasowym. Zdobył nawet bramkę, w zremisowanym u siebie meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn (2:2).

  1. Dodatkowo Galara może pochwalić się brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W turnieju finałowym rozgrywanym w czerwcu Polonia nieznacznie uległa Lechowi Poznań i Ruchowi Chorzów, zajmując ostatnie miejsce na podium ex aequo z Motorem Lublin. Przyszłe sukcesy młodzieżowiec może odnosić już w barwach podkarpackiej Siarki, która bardzo odważnie stawia na młodzieżowców i prężnie rozwija swoją coraz to lepszą akademię piłkarską. Jeśli tylko 16-latek pozytywnie przejdzie testy w klubie z Tarnobrzega i zgodzi się na transfer, to szeregi II-ligowej drużyny zasili bardzo ciekawy zawodnik. Eryk Galara – zapamiętajcie tego gościa, bo o nim jeszcze może być głośno!

Nie tylko Eryk został dostrzeżony przez skautów innego klubu – pod drugiej stronie barykady nie próżnują. Bramkarz Escoli Varsovii zaproszony do FC Barcelony, koniecznie zajrzyj tutaj!