18-latek, rudović, na testach, w Anglii, kontraktem kurminowski
Pixabay (jarmoluk)

Dzień 11. kwietnia 2019 roku do końca życia pozostanie w pamięci młodego zawodnika “Wojskowych”. To właśnie wczoraj Kajetan Staniszewski podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt!

Urodzony w Warszawie zawodnik jest wychowankiem stołecznego klubu SEMP Ursynów. Do Legii trafił w 2018 roku i od razu rozpoczął ciężką pracę nad realizacją głównego celu – spełniania marzeń. Na efekty włożonego wysiłku nie trzeba było długo czekać. Sezon 2018/19 zawodnik występujący na pozycji skrzydłowego rozgrywa w zespole U-17. Codzienna rywalizacja na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów umożliwia Kajetanowi nie tylko ogranie, ale przede wszystkim zbieranie doświadczenia, które zaprocentuje podczas seniorskich spotkań.

Staniszewski dobrą dyspozycję pokazał już w drugiej połowie minionego roku. Był jednym z autorów sukcesu drużyny Grzegorza Szoki, która okazała się najlepsza w sezonie jesiennym CLJ U-17. Na wiosnę młody skrzydłowy nie zwalnia tempa i po pięciu kolejkach ma na swoim koncie jedną bramkę (przeciwko Escoli Warszawa – przyp. red.), do której dołożył trzy asysty.

KTO OKAZAŁ SIĘ LEPSZY W MŁODZIEŻOWYCH DERBACH POZNANIA? SPRAWDŹ!

Sam zawodnik nie kryje radości z powodu nowego kontraktu, który stanowi dodatkowy impuls do podnoszenia swoich umiejętności. “Podpisanie kontraktu to jest wielkie wyróżnienie, z którego jestem bardzo zadowolony. Ciesze się, że trenerzy, koordynatorzy oraz dyrektor akademii postanowili zaproponować mi kontrakt. Jestem z tego bardzo dumny i jest to dla mnie jeszcze większa motywacja do cięższej pracy” – skomentował w rozmowie z MF Kajetan Staniszewski

16-letni skrzydłowy kolejną szansę na grę może dostać już jutro. W szóstej serii gier Legia podejmie u siebie Jagiellonię Białystok. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.