Bogusz
Radio Piekary

Azzurri wciąż walczą o mistrzostwo Włoch. Mimo pasjonującej końcówki w Serie A nie zapominają o młodzieży, czego dowodem jest Mateusz Bogusz.

Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że Napoli to jeden z czołowych klubów piłkarskich we Włoszech. O Scudetto powalczą z Juventusem, zapowiada się więc imponująca walka o tytuł. Rzecz jasna w Neapolu nie brakuje polskich akcentów – ważnymi postaciami w układance trenera Maurizio Sarriego są Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, “polsko-włoską kolonię” uzupełnia tam jeszcze Igor Łasicki (obecnie na wypożyczeniu w Wiśle Płock).

Włoska ekipa ma jednak pod lupą kolejnego Polaka. Jest nim 16-letni piłkarz Ruchu Chorzów, który, jeśli chodzi o piłkę seniorską, wcale nie jest aż takim żółtodziobem. Bogusz w obecnym sezonie w barwach Niebieskich zagrał bowiem już pięciokrotnie. I choć w Chorzowie nikomu nie jest do śmiechu w związku z sytuacją w klubie, to włączenie 16-latka do kadry pierwszego zespołu było świetnym “ruchem Ruchu”. Zwłaszcza, że niedługo wyleci do Napoli, aby tam odbyć testy.

Bogusz zanotował również na swoim koncie 15 występów w reprezentacji Polski U17. Nie dziwi więc, że wpadł w oko włoskim skautom. Jak ten środkowy pomocnik poradzi sobie na obczyźnie? Może pójdzie w ślady Kamila Grabary, który przecież właśnie z Ruchu trafił do Liverpoolu? Wszystko wyjdzie w praniu, tymczasem my trzymamy kciuki za młodego Ślązaka!