16-letni Filip Szymczak
Valencia

Reprezentant Polski do lat 17, Filip Szymczak od poniedziałku przebywa na testach w hiszpańskiej Valencii. 16-letni zawodnik Lecha Poznań wróci do kraju w sobotę.

Filip Szymczak urodził się w 6 maja 2002 roku w Poznaniu. Swoje pierwsze kroki z piłką stawiał w Warcie Poznań. W 2013 roku przeniósł się do Akademii Lecha Poznań. W tym sezonie 16-letni napastnik rozegrał 12. meczów w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie zdobył 6 bramek i jedną asystę.

PZPN PLANUJE WYDAĆ 36 MILIONÓW NA MISTRZOSTWA ŚWIATA U-20!

16-letni Filip Szymczak
archiwum Filip Szymczak

Szymczak przebywa na testach w Valencii od poniedziałku. Do tej pory brał udział w grze kontrolnej 2×30 minut oraz trenował z drużyną do lat 17. W następnych dniach dołączy do drużyny do lat 19. Dzisiaj obejrzy z trybun mecz Ligi Mistrzów Valencia – Young Boys Berno. Filip opowiedział nam kilka słów o treningach w Valencii:

“Mają tutaj inny pomysł na grę , początkowo musiałem się przystosować do ich schematów i tempa gry . Nie było mi to obce, ponieważ w Lechu mamy bardzo dobre szkolenie i również uczą nas takich zachowań na boisku. Jeśli chodzi o Akademie to wszystko wygląda bardzo dobrze. Jest tutaj wiele boisk naturalnych ale tez i sztucznych. Mamy tutaj 3,4 posiłki dziennie.”

Trener Lecha Poznań U-18, Bartosz Bochiński powiedział nam kilka słów o Filipie Szymczaku:

“Filip obecnie jest zawodnikiem drugiego zespołu Lecha Poznań. Taka była nasza szkoleniowa decyzja, żeby rywalizował już z zawodnikami, którzy na co dzień spotykają się z seniorską piłką. Robi kolejny krok, aby w przyszłości trafić do pierwszego zespołu. Filip jest młodzieżowym reprezentantem kraju, naszą perspektywiczną “dziewiątką”, który dobrze kontroluje piłkę, dobrze gra głową, ma taki momentami fajny instynkt strzelecki. Niewątpliwie czeka go jeszcze dużo pracy, ale Filip się jej nie boi, a wręcz ją lubi. Jeśli nadal będzie tak to wyglądać to w niedalekiej przyszłości, będziemy mieli z niego pociechę.”

Źródło: własne