18-latek, rudović, na testach, w Anglii, kontraktem kurminowski
Pixabay (jarmoluk)

Kolejny polski piłkarz miał okazję sprawdzić się na angielskich boiskach! Utalentowany pomocnik Piasta Gliwice, Kacper Kopczak, w dniach 29.01-04.02 przebywał na testach w akademii angielskiego klubu Sunderland A.F.C.

Urodzony w Sanoku zawodnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnej akademii Ekoball. Jego dobra postawa oraz dynamiczny rozwój zostały zauważone przez trenerów Cracovii, w barwach której występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Latem 2018 roku przeprowadził się na Śląsk, jednak jego przygoda z Piastem nie musi trwać długo.

na testach
fot. prywatna

Zaproszenie ze strony akademii Sunderland Foundation of Light otworzyło przed 17-latkiem drzwi do kolejnego etapu swojej kariery. Tygodniowe testy były idealną okazją do pokazania się na angielskich boiskach. Mimo, iż nic jeszcze nie zostało przesądzone, istnieje prawdopodobieństwo, iż nadchodzące lato może być dla młodego pomocnika przełomowe.

MISTRZOSTWA AMERYKI POŁUDNIOWEJ U-20 WKRACZAJĄ W DECYDUJĄCĄ FAZĘ! KTO PRZYJEDZIE DO POLSKI?

Kacper Kopczak, w rozmowie z MF, tak skomentował swoją reakcję na propozycję Brytyjczyków: “Kiedy dostałem zaproszenie na przyjazd do Sunderland Foundation of Light, bardzo się ucieszyłem, jednak nie wiedziałem czego mogę się spodziewać. Po przylocie zarówno trener, jak i chłopaki z drużyny przyjęli mnie bardzo ciepło.”

“Poziom szkoleniowy był wysoki”

Baza treningowa, z której zawodnik Piasta miał przyjemność korzystać, zrobiła na nim spore wrażenie. Jednak, jak sam stwierdził, w Polsce warunki do rozwoju odpowiadają zachodnim standardom, za przykład dał swój obecny klub: “Poziom szkoleniowy był wysoki, jednak myślę, że w Polsce także są miejsca, w których młodzież jest w stanie rozwijać się na takim samym, a może nawet lepszym poziomie. Piast Gliwice bardzo rozwinął moje poruszanie na boisku, a także aspekty taktyczno-techniczne.”

Kacper wrócił na krajowe podwórko bogatszy o nowe piłkarskie, ale i życiowe doświadczenia, które miejmy nadzieję, już niebawem zaprocentują w jego dalszym rozwoju.