21-latek przedłuża kontrakt z Bytovią!

0
4
wolski
bytoviabytow.pl

Bartosz Wolski z Bytovii Bytów przedłużył swój kontrakt z klubem. Jego nowa umowa będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu.

21-latek jest wychowankiem Elany Toruń, ale jego kariera juniorska jest ciekawsza niż wielu piłkarzy z Ekstraklasy. W wieku 15 lat przeniósł się z Torunia do Włoch, do niejakiej drużyny Latina Berretti. Kolejny krok w jego karierze był bardziej spektakularny, ponieważ w sierpniu 2016 roku, został piłkarzem Genoi, w której jeszcze niedawno błyszczał Krzysztof Piątek.

Z Genoi został wypożyczony do drugoligowej Ceseny. Niestety, we wszystkich tych zespołach grał na poziomie juniorskim, ani razu nie wychodząc na murawę, czy to w meczu Serie A, czy Serie B.

Wolski swoją przygodę z dorosłym futbolem rozpoczął już w Polsce, właśnie w Bytovii. Zimą 2017 roku dołączył do zespołu i w swoim pierwszym sezonie rozegrał 9 spotkań, w których zanotował jedną asystę. Zespołowi z Bytowa nie szło jednak najlepiej i byli zmuszeni zagrać w barażach o utrzymanie. W nich pewnie pokonali drużynę Radomiaka Radom. Wolski w dwumeczu zagrał przez pełne 180 minut.

W minionej kampanii I ligi był już podstawowym zawodnikiem “Czarnych Wilków”. Łącznie rozegrał 29 meczów ligowych. W obecnym sezonie, jak do tej pory, zagrał w 17 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki.

Środkowy pomocnik ma także na koncie krótki epizod z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. We wrześniu 2016 roku rozegrał dwa spotkania w kadrze U-20.

Runda wiosenna Fortuna 1 Liga startuje już w ten piątek. Bytovia na jej inaugurację zmierzy się z Wartą Poznań.