Łyszczarz, Adrian Łyszczarz
WKS Śląsk Wrocław

Dzieje się na piłkarskim podwórku w Polsce! Śląsk Wrocław zdecydował się wypożyczyć jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w swoich szeregach. Mowa oczywiście o Adrianie Łyszczarzu. 

Łyszczarz urodził się w sierpniu 1999 roku w Oleśnicy. Swoje piłkarskie umiejętności przez długi czas, bo aż do lipca 2016 roku kształtował w FC Wrocław Academy. Właśnie wtedy – po udanym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów – zasilił szeregi Śląska Wrocław. W pierwszych miesiącach Łyszczarz stanowił o sile drugiego zespołu, który występował wówczas w III lidze. Ponadto zanotował również siedem występów w CLJ, a pod koniec sezonu zadebiutował w Ekstraklasie w wygranym przez jego zespół 6:0 meczu z Ruchem Chorzów. Oprócz debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju Łyszczarz mógł cieszyć się również z pierwszego meczu w reprezentacji Polski U-19. 8 czerwca 2017 roku spędził na boisku 63. minut w przegranym 0:2 spotkaniu z Ukrainą.

W sezonie 2017/18 Łyszczarz był już skupiony niemalże wyłącznie na pracy z pierwszym zespołem. Zagrał tylko 3 mecze w CLJ, a pozostałe 11 przypadło na rozgrywki Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. I choć nie udało się zdobyć gola, czy też zaliczyć asysty, to dla 18-letniego pomocnika gra na takim poziomie jest niezwykle cennym doświadczeniem.

Wciąż jednak nie zdradziliśmy nowego pracodawcy wielkiej nadziei Śląska. Myślę zatem, że najwyższa pora zaprzestać tej zabawy w kotka i myszkę. Łyszczarz następny sezon spędzi w I lidze, gdzie będzie reprezentował barwy GKS-u Katowice. 18-latek w wywiadzie dla klubowej telewizji nie krył, że dużo obiecuje sobie po pobycie na zapleczu Ekstraklasy:

“Jak dobrze wiemy, GKS jest na Śląsku bardzo mocnym klubem. Przedstawiono mi bardzo dobrą ścieżkę do rozwoju i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.”

My również mamy nadzieję, że wszystko potoczy się po myśli Adriana. Jego wypożyczenie do I ligi to kolejny argument, zachęcający do uważniejszego obserwowania tych właśnie rozgrywek. Kto wie, może ten ruch z Łyszczarzem w roli głównej rozpocznie nowy trend w polskiej piłce, w wyniku którego młodzi piłkarze będą mieli więcej okazji do gry i wzbogacania swojego doświadczenia.