Anglia Mistrzem Świata

Anglia Mistrzem Świata po 51 latach! Doczekali się swojego!

W rozgrywanym w niedzielę, na stadionie Suwon World Cup Stadium w Suwon finale Mistrzostw Świata U-20 Anglia pokonała niespodziankę tych rozgrywek Wenezuelę 1:0. Bramkę na wagę mistrzostwa w 35 minucie zdobył Dominic Calvert-Lewin (Everton FC).

Jest to pierwsze mistrzostwo świata Anglików jakiejkolwiek kategorii wiekowej od 1966 r. Pół wieku “Synowie Albionu” potrzebowali, by w końcu sięgnąć po upragniony puchar. Żadna Złota Generacja, żadna ekipa naszpikowana światowymi gwiazdami nie była w stanie tego osiągnąć. Podopieczni Simpsona dokonali czegoś wielkiego i nareszcie sięgnęli tej jakże wysoko zawieszonej poprzeczki przez wiele lat.

A droga nie była zbyt kolorowa…

Wenezuelczycy w półfinale pokonali po rzutach karnych Urugwaj 1:1 (3:4). Wcześniej rywale obecnych mistrzów zostawili w tyle takie drużyny jak: USA, Japonia, Meksyk, Vanuatu, czy Niemcy. Z kolei Anglia w drodze do finału okazała się lepsza od: Argentyny, Gwinei, Korei Płd, Kostaryki, Meksyku i Włoch, tych ostatnich pokonując w półfinale 3:1.

To bardzo udany rok dla młodzieżowych reprezentacji synów Albionu. Nie tak dawno, bo w maju, kadra U-17 zdobyła drugie miejsce na EURO U-17, ulegając nieznacznie bardziej szczęśliwie tego wieczoru grającej Hiszpanii.

Nie może zabraknąć nagród indywidualnych. Kto tym razem sięgnie po statuetkę najlepszego piłkarza turnieju?

Dwa lata temu na turnieju w Nowej Zelandii wygranym przez Serbów nie mieliśmy wątpliwości. Adama Traore, czyli piłkarz grający dla Malii zagrał fenomenalnie i nie dał żadnych wątpliwości, kto zostanie gwiazdą ów rozgrywek. Warto sobie przypomnieć, że Złota Piłka na turnieju młodzieżowym może mieć spore znaczenie w dalszej części kariery. Najlepiej pokazuję to Paul Pogba, który w 2013 roku zgarnął to wyróżnienie, a dzisiaj jest piłkarzem Manchesteru United i zarazem najdroższym transferem w historii.

Numerem jeden w 2017 roku podczas MŚ U-20 został Dominic Solanke. 4 bramki i fantastyczna gra zapewniły mu kolejny sukces w już dosyć barwnej karierze. O tym piłkarzy wspomnimy jeszcze nie raz i również nie raz już o nim pisaliśmy na łamach naszego fanpage.

Nagrodę dla najlepszego strzelca otrzymał Riccardo Orsolini (Włochy), który zrobił na nas ogromne wrażenie, a Złote Rękawice zgarnął Freddie Woodman (Anglia) co dziwić nie może ze względu na końcowy sukces Anglików. Co prawda naszym zdaniem lepiej pokazał się Zaccagno (Włochy) nie ujmując umiejętności bramkarzowi “Wyspiarzy”.

Nagrodę dla ekipy Fair-Play przypadła Meksykowi.

To nie musi być koniec osiągnięć angielskiej młodzieży w tym roku

Już niedługo startuje EURO U-21, a tam swoją przygodę Anglicy zaczną w polskiej grupie – grupie A. Jak się spiszą i czy również najstarszemu rocznikowi młodych wyspiarzy uda się osiągnąć finał w młodzieżowych rozgrywkach w 2017 roku? Tego dowiemy się już niedługo!