balcewicz
gs24.pl

Młodzi Polacy po raz kolejni dostrzeżeni za granicą. Na treningach w Valencii przebywa aktualnie trzech piłkarzy Pogoni Szczecin: Filip Balcewicz, Hubert Turski i Mateusz Łęgowski. 

To nie pierwszy raz, gdy piłkarze z Centralnej Ligi Juniorów przebywają w tym hiszpańskim klubie. Całkiem niedawno z Valencią trenował 16-letni Filip Szymczak z akademii Lecha Poznań. Młodzi Portowcy w Hiszpanii spędzą siedem dni, a na początku przyszłego tygodnia wrócą do kraju.

CHELSEA SZUKA NAPASTNIKA! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

– Udział w treningach czołowego zespołu z LaLiga na pewno będzie ciekawym doświadczeniem. Cieszę się, że będę mógł sprawdzić się na tle rówieśników z Hiszpanii i poznać od środka tamtejszą piłkę – mówi Mateusz Łęgowski. – Jesteśmy wdzięczni włodarzom Pogoni, że umożliwili nam wyjazd i udział w treningach Valencii – dodaje Filip Balcewicz, dla strony akademii szczecińskiego klubu.

Młodzi piłkarze w tym sezonie występują w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Po siedemnastu ligowych kolejkach “Duma Pomorza” zajmuje w tabeli 5. miejsce ze stratą dziewięciu punktów do liderującej Korony.