Sevilla chcą
Rafa Cerpa/Europa Sur

FC Barcelona, Osasuna i Sevilla chcą ściągnąć do siebie młodego Kongijczyka. 20-latek gra w czwartej grupie Segunda Division B.

Skauci z “Dumy Katalonii”, Sevilli i Osasuny notorycznie pojawiają się na meczach, w których gra Baron Kibamba. Defensor Realu Balompédica Linense gra na środku obrony, mierzy ponad 185 centymetrów wzrostu i jak twierdzi Radici (trener) – w powietrzu nie ma sobie równych.

“Ma znakomity wyskok, nie ma sobie równych. Potrafi grać głową, ale ma też dobrze ułożoną stopę. Jak na środkowego obrońcę jest bardzo szybki, co pozwala mu na spokój, gdy gramy formacją z trzema defensorami”.

LECH POZNAŃ PODPISAŁ NOWY KONTRAKT Z 16-LATKIEM – SPRAWDŹ

Wiceprezes klubu, ale i sam menadżer, Jordi Roger zdają sobie sprawę, że nie utrzymają u siebie piłkarza pochodzącego z Kongo, więc nie zamierzają utrudniać wszelkich operacji z nim powiązanych. Jak mówi Roger – po prostu cieszymy się, że u nas gra.

Kibamba w tym sezonie zagrał już dziewięć razy i zdobył nawet bramkę. W La Linea przebywa od czterech miesięcy, gdzie przeniósł się na zasadzie wolnego transferu z AS Otoho.