Moise Kean Barella
GettyImages

Już 16 czerwca startuje Euro U-21 we Włoszech i San Marino. Luigi Di Baggio, selekcjoner reprezentacji Włoch przedstawił listę 23 powołanych na turniej, a na niej znaleźli się m.in. Moise Kean, Patrick Cutrone, Nicolo Barella, czy Federico Chiesa!

“Squadra Azurra” są gospodarzami Euro wraz z San Marino i będą chcieli wygrać ten młodzieżowy turniej przed własną publiką. Tę chęć widać jeszcze bardziej, gdy spojrzy się na listę powołanych, są na niej już zawodnicy światowej klasy, tacy jak Patrick Cutrone, Nicolo Barella, Federico Chiesa, Moise Kean czy Nicolo Zaniolo. Tych piłkarzy nie trzeba nikomu przedstawiać.

ZNAMY KADRĘ BELGII NA EURO U-21! PRZEDSTAWILI JĄ W HUMORYSTYCZNY SPOSÓB!

Dziś o 18:30 kadra Włoch U-20 zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Świata do lat 20 w Polsce z Mali. Pogromcy Polaków w 1/8 finału (1:0), na mundial przyjechali w wybrakowanym składzie, gdyż dla Włochów ważniejsze są mistrzostwa europy U-21. Co więcej, dwóch zawodników, którzy są w Polsce i występują na tej imprezie, znaleźli się w kadrze na ME U-21 (Andrea Pinamonti i Luca Pellegrini).

Podopieczni Luigiego Di Baggio swój pierwszy mecz na Euro U-21 rozegrają 16 czerwca o godz. 21 z reprezentacją Hiszpanii. Włosi z Polską zagrają trzy dni później. Piłkarzy Czesława Michniewicza czeka ciężka przeprawa na mistrzostwach europy.

Kadra Włoch na Euro U-21:

Bramkarze:
Alex Meret (Napoli),
Emiliano Audero (Sampdoria),
Lorenzo Montipo (Benevento),

Obrońcy:
Gianluca Mancini (Atalanta Bergamo),
Alessandro Bastoni (AC Parma),
Filippo Romagna (Cagliari),
Kevin Bonifazi (Spal),
Arturo Calabresi (Bologna),
Luca Pellegrini (Cagliari),
Federico Dimarco (AC Parma),
Giuseppe Pezzella (Genoa),
Claud Adjapong (Sassuolo)

Pomocnicy:
Sandro Tonali (Brescia),
Nicolo Barella (Cagliari),
Rolando Mandragora (Udinese),
Manuel Locatelli (Sassuolo),
Alessandro Murgia (Spal),
Nicolo Zaniolo (AS Roma),

Napastnicy:
Federico Chiesa (Fiorentina),
Riccardo Orsolini (Bologna),
Moise Kean (Juventus)
Patrick Cutrone (AC Milan)
Andrea Pinamonti (Frosinone).