Henrichs w Monaco – zakupy w księstwie skończone

0
225
henrichs
Transfermarkt

Koniec okna transferowego to ostatni dzwonek dla klubów, które chcą wzmocnić się przed nadchodzącym sezonem. Klub Kamila Glika wykorzystuje ten czas, aby pozyskać 21-letniego obrońcę.

Szeregi klubu z księstwa zasilił bowiem Benjamin Henrichs, były zawodnik Bayeru Leverkusen. To piłkarz, którego poczynania od dłuższego czasu śledziły europejskie potęgi. Ostatecznie prawy obrońca dołączył do czołowego klubu ligi francuskiej, a Aptekarze otrzymają za niego 20 mln euro.

WOJNA NIE ZATRZYMAŁA GO W WALCE O MARZENIA – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ

Młodego Niemca cechuje przede wszystkim wszechstronność. Jego główną pozycją jest prawa strona defensywy, jednak może on również występować na kilku innych pozycjach, w tym również w linii pomocy. Mimo tak młodego wieku, 21-latek zebrał już niemałe doświadczenie na krajowych boiskach i arenie międzynarodowej. W Leverkusen szkolił się od najmłodszych lat, a w drużynie seniorskiej zaliczył aż 76 występów, notując 5 asyst. W Niemczech na pewno są z niego dumni – Henrichs to “stary wyga” w młodzieżowych reprezentacjach kraju, łącznie 43 spotkania i 8 zdobytych bramek. Seniorska Die Mannschaft również nie jest mu obca, choć na razie wystąpił w niej trzykrotnie.

AS Monaco naprawdę poważnie wzmocniło się tegorocznymi transferami. Szykuje się zatem diabelsko ciekawa rywalizacja między Czerwono-Białymi a PSG. Walka o dominację na francuskim podwórku, w której weźmie udział Benjamin Henrichs. Czy odegra w niej kluczową rolę?…