chartlon
Marcin Kalita, futbolfejs.pl

Powraca dość rzadko ostatnio poruszany temat przyszłości Krystiana Bielika. O ile o tej dalekiej nie można powiedzieć absolutnie nic, to dowiedzieliśmy się nieco o tej najbliższej. Krystian Bielik ponownie spróbuje swoich sił w Premier League 2.

Po nieudanej przygodzie w trzecioligowym Walsall młody Polski defensor wrócił do drużyny rezerw Arsenalu. Po objęciu pierwszej drużyny przez Unaia Emery’ego, zapaliło się światełko nadziei dla 20-latka. Wraz z nowym trenerem przyjść mogło jego nowe spojrzenie na osobę Krystiana. Fani młodego Polaka liczyli, że były szkoleniowiec PSG da szansę wychowankowi Górnika Konin w przedsezonowych sparingach, co poskutkuje wygraniem rywalizacji i przybliżeniem obrońcy do pierwszej drużyny. Niestety, tak się nie stało.

Bielik przez ostatni rok kalendarzowy rozegrał dokładnie cztery spotkania. Gry niemal całkowicie pozbawiła go nawracająca kontuzja barku. Zdążył rozpocząć poprzedni sezon, lecz po dwóch zaledwie spotkaniach spotkał go wcześniej wymieniony uraz. Po powrocie również pech go nie opuścił. Znów zdołał rozegrać tylko dwa mecze w drużynie U-23, po czym ponownie kontuzja wykluczyła go z gry. W zimowym okienku został wypożyczony do klubu z League One – Walsall FC. Tam miał odbudować się i zebrać cenne doświadczenie z seniorskich występów. Czas nie był jednak sprzymierzeńcem Polaka. Na wiosnę nie rozegrał żadnego spotkania i musiał znów wrócić do młodzieżowego zespołu Arsenalu.

Jako że okienko transferowe w Anglii kończy się już dziś o 23:45, a Krystian Bielik został oficjalnie zgłoszony do rozgrywek Premier League U-23, nie spodziewamy się nagłych ruchów ze strony byłego gracza Legii. To oznacza, że najbliższą rundę jesienną Polak spędzi w drużynie U-23. Na pewno nie tak wyobrażał sobie następne miesiące po owocnym wypożyczeniu do Championship. Czeka go mozolna walka o minuty w lidze młodzieżowej oraz o transfer. Pytanie, kiedy zobaczymy utalentowanego Polaka na boiskach Premier League, wciąż więc pozostaje nawet bez tropu do ewentualnej odpowiedzi.