Bartoszek talent
fot. bkslublinjm.futbolowo.pl

Kolejny młodzieżowiec wypatrzony przez Górnika. Takie nagłówki z pewnością już nikogo nie dziwią, szczególnie gdy mowa o golkiperach w naszym kraju. To pozycja, na której talent goni talent w Polskich szkółkach.

Krystian Bartoszek, zawodnik BKS-u Lublin od wczoraj do soboty będzie trenował z pierwszym zespołem górnika Zabrze. 16-latek przed niesamowicie ważnym dla Górnika meczem podpatrywał będzie swojego fachu od Tomasza Loski i Wojtka Pawłowskiego.  Bartoszek na co dzień grywa w juniorskim zespole BKS-u Lublin oraz szkoli się również pod okiem trenerów ze szkółki bramkarskiej Keeperteam, która w przeszłości ze swojej akademii wypuszczała już takich piłkarzy jak Mateusz Kochalski i to nie byle gdzie, bo do Legii Warszawa.

“Krystian do końca sezonu na pewno zostanie w BKS-ie. Jeżeli Górnik będzie zainteresowany transferem, to latem usiądziemy do rozmów. Po to szkolimy młodych chłopaków, by się rozwijali i trafiali do jak najlepszych klubów”  mówi kierownik BKS-u Lublin, Franciszek Zawadzki.

Ostatnio sporo można było usłyszeć o szerokim zainteresowaniu pierwszym bramkarzem Górnika Zabrze. Po dobrym sezonie Górnikowi może być trudno zatrzymać utalentowanego 21-latka w swoim zespole. Jak widać, Marcin Brosz i spółka nie próżnują i nie mają ochoty czekać choćby do zakończenia sezonu, by pod swoje skrzydła na chwilę wziąć kolejnych młodych zawodników, zdolnych do ewentualnej wymiany numeru 1 w bramce w następnych kilku latach.