Brazylijczyków
Cracovia.pl

Są efekty podróży Michała Probierza po Ameryce Południowej. Z najstarszym klubem piłkarskim w Polsce trenuje aktualnie trzech młodych Brazylijczyków.

Tymi piłkarzami są Vinicius, Matheus i Douglas. Pierwszy jest urodzonym w 1999 roku lewym pomocnikiem, drugi to rok młodszy rozgrywający, a ostatni jest napastnikiem urodzonym w 1997 roku. “Pasy” nie podały dokładnych personaliów zawodników, ani nazw klubów, w których dotąd występowali.

Obecność piłkarzy z kraju kawy są efektem niedawnej podróży trenera Cracovii Michała Probierza do Brazylii. Podczas marcowej przerwy szkoleniowiec obserwował wielu piłkarzy i nawiązywał kontakty z klubami z Brazylii.

Problemem dla Cracovii Brazylijczyków może być jednak limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej, którzy mogą grać w ekstraklasie. Na boisku może ich jednocześnie przebywać tylko dwóch. W kadrze “Pasów” unijnego paszportu nie mają obecnie Miroslav Covilo i Ołeksij Dytjatjew.

W przeszłości mieliśmy kilku niezłych Brazylijczyków w naszej rodzimej Lotto Ekstraklasie. Na wyróżnienie zasługują chociażby: reprezentant Polski Thiago Cionek, piłkarz Wisły Kraków Cleber czy chociażby piłkarz FC Barcelony Paulinho.