Chorążka
Przegląd Sportowy

Polityka Wisły Kraków w przypadku tego młodzieżowca jest naprawdę godna podziwu. 19-letni bramkarz przebywał na testach w wielu europejskich klubach (m.in. w Manchesterze United, Tottenhamie czy Benfice Lizbona). Postanowił jednak pozostać w Małopolsce – Biała Gwiazda ma na niego plan.

Golkiper Wisły U19 – Kacper Chorążka stawia kolejny krok w walce o – bądźmy szczerzy –  pierwszy skład ekipy z Krakowa. Władze ekstraklasowej drużyny wykorzystały klauzulę zawartą w jego umowie i przedłużyły z nim kontrakt do 30 czerwca 2019 roku. Do tej pory Chorążka debiutu w ekipie trenera Joana Carrillo jeszcze nie zaliczył, ale już kilka razy zasiadał na ławce rezerwowych. Wówczas asekurował podstawowych bramkarzy, czyli Michała Buchalika i Juliana Cueste. Pracę ze starszymi kolegami traktuje jednak jako poważną lekcję na przyszłość. Rywalizujemy, ale nasza współpraca jest wręcz idealna. Koledzy są starsi, mają więcej doświadczenia, więc często pomagają mi, udzielając porad.

Młody zawodnik czterokrotnie zagrał z orzełkiem na piersi – trzy razy dla Polski U15 zaś jeden występ zaliczył w reprezentacji do lat 16. W obecnym sezonie Centralnej Ligi Juniorów wystąpił we wszystkich spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym (17 meczów), zachowując 8 czystych kont. Jednak najbardziej zaskakującą wydaje się decyzja Kacpra o dalszej grze dla Białej Gwiazdy, zważywszy na to w ilu klubach udało mu się odbyć testy, ba, jego przenosiny do Manchesteru United były swego czasu bardzo prawdopodobne, a do podpisania kontraktu ponoć zabrakło niewiele. Chociaż, jak sam Chorążka podkreśla, wyjazdy do zagranicznych klubów to na razie przetarcie szlaków. Chodziło o to, by nabrać doświadczenia i zapoznać się z wejściem do nowej szatni, bo takie testy w dużym stopniu polegają na szybkiej aklimatyzacji. Dzięki tym wyjazdom zyskałem dużo pewności siebie, ale pokorę cały czas mam w sobie.

chorążka
Gazeta Krakowska/Anna Kaczmarz

Wisła ma pod swoimi skrzydłami naprawdę dobrze zapowiadającego się młodzieżowca. Przedłużenie kontraktu z golkiperem jest zapewne zapowiedzią przyszłych regularnych występów 19-latka w LOTTO Ekstraklasie. A może ma to skusić potencjalnych zainteresowanych do skorzystania z usług Chorążki i wyłożenia na stół niemałych pieniędzy? Cóż, odpowiedź poznamy wkrótce…