Kraków
Piotr Sikora/Strefa Sportu Rembertów

14. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów trwa. Niedzielne spotkania będą kluczowe dla układu na samym szczycie tabeli. Po wczorajszej wygranej Legia awansowała na drugie miejsce i traci do pierwszej Korony już tylko jeden punkt. Czy ta różnica utrzyma się po dzisiejszym wyjazdowym starciu lidera z Górnikiem Zabrze? Przekonamy się już za kilka godzin.

Oba zespoły podchodzą do dzisiejszej rywalizacji w innych nastrojach. Gospodarze wygrali przed tygodniem z Legią 2:1 i pragną podtrzymać swoją serię domowych zwycięstw. Kielczanie natomiast chcą wymazać z pamięci pechową porażkę 2:3 w ostatnich minutach z warszawską Escolą. Trener Marek MIerzwa w rozmowie z MF tak opisuje nastroje panujące w szatni: “Jest w nas sportowa złość. Nie zagraliśmy złych zawodów, przydarzyła się chwila dekoncentracji przy bramce Milasiusa, nie udało się wywalczyć nawet punktu, ale nie załamujemy sie. Najważniejszy jest najbliższy mecz, będziemy dalej grać swoje i liczymy na zwycięstwo.”

“Jedziemy po 3 punkty”

Drużyna gości może pochwalić się imponującym bilansem w meczach wyjazdowych. 16 punktów po sześciu meczach napawa kibiców młodych Scyzorów optymizmem. Trener Mierzwa zachowuje jednak spokój i nie zamierza lekceważyć drużyny rywala. “Górnik jest waleczny, wygrali dwa ostatnie mecze u siebie i na pewno będą trudnym przeciwnikiem. Zobaczymy czy będziemy w stanie przeciwstawić się ich grze.”

MECZ O “SZEŚĆ PUNKTÓW” NA SZCZYCIE CLJ! KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

“Problem bogactwa”

Marzeniem każdego trenera jest zdrowa i gotowa do gry kadra zdolnych piłkarzy. W takiej sytuacji znalazł się trener Mierzwa. “Wszyscy są gotowi, zdrowi i palą się do gry. Mamy szeroką kadrę zdolnych zawodników i niestety nie każdy będzie mógł wystąpić w tym meczu”.

Wiadomo natomiast, że w bramce gości wystąpi Jakub Osobiński. Będzie to zmiana w porównaniu z poprzednim meczem, w którym między słupkami stanął Paweł Sokół. Wynika to głównie z faktu, iż obaj bramkarze są również do dyspozycji trenera pierwszego zespołu, dlatego decyzje personalne na tej newralgicznej pozycji są efektem współpracy obu szkoleniowców.

Wiele w tym meczu będzie zależalo od postawy Wiktora Długosza, ale oczywiście kluczowa dla Korony będzie gra zespołowa i dobra dyspozycja wszystkich zawodników. Wszystko jednak zweryfikuje boisko.

Spotkanie Górnik – Korona rozpocznie się w samo południe. Obu drużynom życzymy powodzenia i zdrowej sportowej rywalizacji!


Autor: Hubert Koncewicz