CLJ U-17: Beniaminek drugim sercem wrocławskiej piłki

0
7
FC WROCŁAW ACADEMY
fcwroclaw.pl

FC Wrocław Academy to jeden z wiosennych beniaminków Centralnej Ligi Juniorów U17. Ta stosunkowo młoda szkółka piłkarska osiąga sukcesy w błyskawicznym tempie. We Wrocławiu już nie tylko Śląsk jest wielki!

W 2004 roku Maciej Reklewski zaczął realizować pewien projekt. Jego akademia piłkarska powstała w jednym z największych miast w Polsce, przez co jej rozwój stał pod dużym znakiem zapytania. 15 lat później możemy śmiało powiedzieć, że podjął on wspaniałą decyzję. Obecnie FC Wrocław Academy rośnie w siłę na każdej płaszczyźnie. Co sprawia, że sukcesy przychodzą im z taką łatwością?

AKS SMS ŁÓDŹ SKUTECZNIE SZKOLI MŁODYCH PIŁKARZY – ZAJRZYJ TUTAJ PO WIĘCEJ!

FCWA jako struktura

Musieli zaczynać od samego początku. Budowali wszystko od zera, a dziś mogą się pochwalić imponującym dorobkiem. Trzykrotny awans do Centralnej Ligi Juniorów (w 3 kategoriach wiekowych) czy liczne zwycięstwa na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim (Puchar Tymbarku) to jedynie zalążek zgromadzonych sukcesów wrocławian. Patrząc jednak na to, ilu ludzi jest zaangażowanych w procesie rozwoju tej akademii, wszystko staje się prostsze. Poza prezesem klubu, kierownikiem biura i dyrektorem sportowym nie brakuje tzw. trenerów koordynatorów. Taka funkcja jest coraz częściej wprowadzana w największych klubach w Polsce, we wrocławskiej szkółce pracuje 4 takich trenerów. Każdy z nich ma zajmować się określonymi rocznikami lub – w przypadku koordynatora bramkarzy – zawodnikami. I trzeba przyznać, że idzie im “całkiem nieźle”.

FCWA jako beniaminek

20 drużyn młodzieżowych i oddzielny oddział Brochów. Tłum trenerów, ludzi chętnych do pracy i ambitnych dzieciaków. Jak bardzo ambitnych? FC Wrocław Academy w rundzie jesiennej wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. Ponownie jest to duże osiągnięcie na koncie tak młodej akademii. Podopieczni Huberta Gałczyńskiego zajęli 2. miejsce w dolnośląskiej lidze juniorów młodszych, co pozwoliło im na grę w barażach. Tam w dwumeczu pokonali 5:3 Falubaz Zieloną Górę i po raz trzeci w swojej krótkiej, ale bogatej historii zagrają na najwyższym szczeblu rozgrywek młodzieżowych w kraju. Wcześniej dokonali tego juniorzy starsi (2015 rok), a przed obecnym sezonem do CLJ U-15 weszła drużyna trampkarzy prowadzona przez trenera Wojciecha Gąsiewskiego.

FC Wrocław Academy
Łączy Nas Piłka; tabela dolnośląskiej ligi juniorów młodszych po rundzie jesiennej

FCWA jako nadzieja

Przed juniorami wrocławskiej szkółki stoi nie lada wyzwanie. Trafiają bowiem do wymagającej grupy C, gdzie o swoje cele walczą również takie firmy jak Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Ruch Chorzów. Dojdzie również do arcyciekawych derbów ze Śląskiem. Swoją przygodę wrocławianie zaczną jednak 9 marca od wyjazdowego starcia z Górnikiem. “Granatowo-czerwoni” wraz z SKS-em Gwarek Zabrze – drugi beniaminek – będą raczej zadawać ciosy większym zespołom niż je wymieniać, ale z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą.

Podopieczni Huberta Gałczyńskiego piszą historię młodej, ambitnej i rosnącej w siłę akademii. Wraz z innymi poważnymi drużynami, może ona wkrótce stać się nadzieją polskiej piłki. Stamtąd w świat wybyli już bowiem: Mateusz Górski (Ajax Amsterdam), Kamil Dankowski, Adrian Łyszczarz, Maciej Matusik, Paweł Kucharczyk (wszyscy WKS Śląsk Wrocław SA.) oraz Paweł Olszewski (Jagiellonia Białystok).

We Wrocławiu pracowali od początku, pracują i będą ciężko pracować. Stworzenie czegoś takiego w tak krótkim czasie zdawałoby się niemożliwe… ale niemożliwe nie istnieje.