Derby Dolnego Śląska, Miedziowi
(fot. mks.mosir.opole.pl)

Zagłębie to w tym sezonie poważny pretendent do tytułu w CLJ U-18. Miedziowi pod okiem ręką Marcina Cilińskiego strzelają dużo goli, a obronę mają najszczelniejszą w lidze.

W tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-18 Zagłębie Lubin prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. W poprzedniej kolejce podopieczni Lubinianie wygrali po raz piąty z rzędu w lidze. Miedzowi swoją grą, jak i zarówno wynikami pretendują do tego, aby na koniec sezonu znaleźć się w górnej stawce ligi. Po trzynastu rozegranych kolejkach Zagłębie zgromadziło na swoim koncie 31 punktów. Taki dorobek daje im pozycję lidera w CLJ U-18. Drużyna Miedziowych jest łącznie niepokonana od 6 spotkań (5 zwycięstw, 1 remis).

Zagłębie Lubin U-18 3:1 Lech Poznań U-18
UKS SMS Łódź U-18 0:2 Zagłębie Lubin U-18
Zagłębie Lubin U-18 3:1 Arka Gdynia U-18
Hutnik Kraków U-18 0:4 Zagłębie Lubin U-18
Zagłębie Lubin U-18 2:1 Lechia Gdańsk U-18
Wisła Kraków U-18 1:1 Zagłębie Lubin U-18

Ostatnia porażka Zagłębia miała miejsce 21 września w wyjazdowym meczu z 14. ekipą tabeli Gwarkiem Zabrze. Podopieczni trenera Marcina Cilińskiego musieli uznać wyższość Zabrzan ulegając 1:2.

Zagłębie może śmiało myśleć o zdobyciu mistrzostwa w sezonie 2019/2020. Miedziowi bowiem mają bardzo dobrze rozdysponowaną kadrę na każdą pozycję. Ciężko znaleźć słaby punkt w drużynie z Lubina. Co ciekawe, również trudno jest wskazać głównego lidera w zespole Zagłębia, co spowodowane jest dużym wpływem na grę każdego z zawodników Lubinian.

Jeśli Miedzowi utrzymają obecną formę mogą spokojnie myśleć o zdobyciu Mistrzostwa Polski CLJ U-18. Musimy jednak pamiętać, że jest to dopiero połowa sezonu. W następnym meczu (9.11) drużyna z Lubina podejmie na swoim boisku Koronę Kielce, zajmującą obecnie czwarte miejsce w lidze.

AUTOR: Mateusz Kopydłowski