Ligi Młodzieżowej UEFA
fcm.dk

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Młodzieżowej UEFA. W drodze do 1/4 nie zabrakło walki, nie zabrakło również niespodzianek.

W fazie pucharowej obejrzymy dwa hiszpańskie zespoły, a także przedstawicieli Anglii, Niemiec, Francji, Chorwacji, Portugalii i Danii. To już trzecia edycja z rzędu, gdy w 1/4 finałów nie zobaczymy żadnego włoskiego klubu. Zobaczymy natomiast debiutantów na tym poziomie turniejowej drabinki (Dinamo Zagrzeb, Midtjylland, Lyon), a także po raz drugi w historii drużynę z Niemiec (Hoffenheim).

FC Porto – Midtjylland

“Smokom” z pewnością marzy się finał Ligi Młodzieżowej. W poprzednim sezonie niewiele zabrakło, a to właśnie portugalska ekipa powalczyłaby o końcowy triumf z FC Barceloną. Wtedy lepsze okazało się Chelsea, choć ekipę z południa Europy wyeliminowali dopiero po serii jedenastek. Historia lubi się powtarzać, choć do półfinałów jeszcze trochę brakuje.

WYWIAD Z JAKUBEM OSOBIŃSKIM – SPRAWDŹ TUTAJ!

Porto zapewniło sobie miejsce w 1/4 UYL po świetnym występie z Tottenhamem. Portugalczycy od początku narzucili swoje tempo gry, a angielska defensywa w końcu została rozbita. Wszystko za sprawą Angela Torresa i Romario Baro, którym wystarczyło zaledwie kilka minut, by po przerwie skarcić klub z Londynu.

– Mieliśmy szansę w poszczególnych momentach, których nie wykorzystaliśmy. Jestem rozczarowany, że w drugiej połowie straciliśmy dwie bramki w ciągu pięciu minut – mówi John McDermott, szkoleniowiec “Kogutów”.

Tottenham tego dnia nie oddał ani jednego celnego strzału. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, a Porto awansowało dalej.

17-letni Gustav Isaksen bohaterem po meczu duńskiego Midtjylland z Manchesterem United. Młody napastnik najpierw otworzył wynik meczu, a w 72. minucie trafił raz jeszcze, dając awans swojej drużynie. Mimo twardej walki United grało nieporadnie, a takie postacie jak Chong, czy Burkart z czasem blakły. W kadrze “Czerwonych Diabłów” zabrakło Masona Greenwooda, który przewidziany był do gry w pierwszym zespole MU na mecz FA Cup.

manunited.com

Midtjylland mimo prowadzenia nie zamierzało odpuszczać. Postawienie na ofensywę opłaciło się, albowiem za sprawą Olsena na tablicy wyników widniało już 3:1. Frustracja ekipy z Anglii przerodziła się w czerwoną kartkę dla O’Connora i United kończyło mecz w dziesiątkę.

Hoffenheim – Real Madryt

Hoffenheim nie zafundował kibicom gradu bramek, nie oglądaliśmy też wielkiego widowiska. Niemiecki zespół o bilet do ćwierćfinału walczył z Dynamem Kijów. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, którym nie w smak ryzyko. Choć regulaminowy czas gry nie zaoferował nam zawrotnego tempa, to dla miłośników gry taktycznej – było na czym zawiesić oko. 90 minut nie wystarczyło, więc obie ekipy przystąpiły do serii rzutów karnych.

W konkursie jedenastek lepsi okazali się piłkarze Hoffenheim, którzy w dość bezbarwny sposób zapewnili sobie grę w dalszej fazie rozgrywek.

Całkowicie inny obraz gry, oglądaliśmy w derbach Madrytu na Estadio Cerro del Espino. Po raz pierwszy w historii El Derbi Madrileno przeniosło się na młodzieżowe rozgrywki międzynarodowe. Z jednej strony niepokonane w tym sezonie Atletico, a z drugiej Real Madryt, który w fazie grupowej Ligi Młodzieżowej jako jedyny zdobył komplet punktów.

CLJ U-17: PODSUMOWANIE MECZU AKS-U Z JAGIELLONIĄ – TUTAJ!

Mecz lepiej zaczął się dla “Los Blancos”, którzy objęli prowadzenie w 27. minucie za sprawą Garcii. Atletico nie złożyło broni i tuż po przerwie do głosu doszedł Victor Mollejo, który doprowadził do wyrównania. Wraz z Sergio Camello stanowi jeden z najskuteczniejszych duetów w Hiszpanii, o czym Real przekonał się chwilę później, gdy wynik uratował Altube.

“Galacticos” na ponowne prowadzenie długo nie czekali. Zaledwie pięć minut po bramce na remis arbiter podyktował rzut karny na rzecz podopiecznych Poyatosa. Do wapna podszedł Alberto Fernandez i pewnie wpakował piłkę między słupki.

Zaciekłe ataki “Los Colchoneros” przerodziły się w coraz ostrzejsze starcia, przepychanki i niepotrzebne faule. Plac gry opuścił strzelec gola dla Atleti – Mollejo, a jeszcze przed ostatnim gwizdkiem czerwony kartonik obejrzał Oscar Castro. Wynik już się nie zmienił i to Real Madryt, mimo że nie był przed meczem faworytem, zgarnął wejściówkę do ćwierćfinałów.

Liga Młodzieżowa UEFA to w piłce młodzieżowej odpowiednik Ligi Mistrzów. W rozgrywkach biorą udział 32 kluby, które zakwalifikowały się do seniorskiej Ligi Mistrzów oraz 32. młodzieżowych mistrzów swojego kraju. Fazę grupową opuszczają dwie najlepsze drużyny, ale w fazie pucharowej grają ze sobą tylko raz.