Cagliari
sport.onet.pl

Media w Polsce obiegła dzisiaj informacja o testach Sebastiana Walukiewicza we włoskim Cagliari. 18-letni obrońca ma się przenieść na Półwysep Apeniński za ok. 4 mln euro. Byłby to jeden z najdroższych transferów w całej historii naszej ligi!

Wychowanek MKP Gorzów Wielkopolski w tym sezonie jest jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie prowadzonej przez Kostę Runjaicia. Młody środkowy obrońca ma na koncie obecnie 18 spotkań, w których zanotował jedną asystę.

Nowym zespołem młodzieżowego reprezentanta Polski ma być obecnie Cagliari – 13. drużyna włoskiej Serie A. W kraju słynącym ze świetnej jakości makaronów oraz wspaniałych zabytków gra obecnie wielu Polaków i w większości przypadków radzą sobie naprawdę nieźle. Czy Walukiewicz również będzie miał okazję pokazać swój kunszt w jednej z najlepszych lig świata? Wiedzy na temat postanowiliśmy zaczerpnąć u osób, które o włoskiej piłce wiedzą znacznie więcej niż przeciętny zjadacz chleba.

WYBIERZ ZAWODNIKA ROKU W CLJ! KLIKNIJ, ŻEBY ZAGŁOSOWAĆ!

“Klavan w klubie ma raczej niepodważalną pozycję, więc będzie walczył o miejsce w składzie z Filippo Romagną i Marco Andreollim. W moim odczuciu Sebastian powinien szybko znaleźć miejsce w jedenastce Rolando Marana”. – mówi Aleksander Bernard, prowadzący bloga o włoskiej piłce.

Bardziej ostrożnie do sprawy podszedł natomiast Michał Borkowski: “Prędzej Klavana w przyszłym sezonie odstawią ze względu na wiek, a najprawdopodobniej Walukiewicz będzie na początku zmiennikiem. Romagna również jest młody, a kosztował dwa razy więcej. Regularnie gra w młodzieżowych reprezentacjach Włoch, często jako kapitan i kwestią czasu jest, jak wskoczy na wyższy poziom”.