Danian Pavlas
rksrakow.pl

Lider Fortuna 1. Liga w ostatnim dniu okienka transferowego w Polsce pozyskał zawodnika z IV ligi. 18-letni Danian Pavlas zamienił KS Łomianki na Raków Częstochowa.

Danian Pavlas urodził się 6 września 2000 roku w Magnitogorsku (Rosja). Swoje pierwsze kroki związane z piłką nożną stawiał w Gwardii Koszalin. W 2013 roku trafił do akademii Pogoni Szczecin, gdzie spędził 5 lat. Latem minionego roku przeniósł się do KS Łomianki, gdzie rozegrał 14 meczów w IV lidze i strzelił 5 goli. Młody skrzydłowy, mimo że w Polsce przebywa tyle lat, nie ma jeszcze polskiego obywatelstwa. “Mój tata jest Polakiem, a mama jest Rosjanką. Z kolei mój rodzinny dom znajduje się w Koszalinie. Jestem w trakcie finalizacji Obywatelstwa RP, przez pomyłki w moich dokumentach, wydłużył się ten proces, jednak do końca marca powinienem już być obywatelem Polski. ” – mówił nam Danian.

WISŁA KRAKÓW POZYSKUJE UTALENTOWANEGO ZAWODNIKA RUCHU CHORZÓW!

Pavlas z Rakowem związał się 1,5 roczną umową z opcją przedłużenia na kolejne 3 lata. 18-latek dodatkowo trenuje pod opieką Profesional Football Group. “Jestem podekscytowany tym transferem. Ostatnia runda w moim wykonaniu była bardzo udana. Swoją grą przyciągnąłem uwagę między innymi Legii, Górnika i Rakowa. Trenerzy Rakowa zaprosili mnie do Częstochowy, żebym bliżej poznał klub. Dziś podpisałem kontrakt i cieszę się, że tu jestem i będę mógł stać się częścią tego zespołu. Wiem, że pod skrzydłami trenera Marka Papszuna i jego sztabu szkoleniowego rozwinę swój potencjał. Zdaję sobie sprawę, że trafiam do drużyny, która ma ambitne cele. Wiem, na co mnie stać i zrobię wszystko, żeby udowodnić swoją wartość. Raków to świetnie przygotowany zespół. Będę ciężko pracował na debiut i na to, aby dołożyć cegiełkę do sukcesu na koniec sezonu ” – opowiedział o swoich wrażeniach 18-latek na oficjalnej stronie klubu.

Raków Częstochowa jest liderem Fortuny 1. Ligi, mając 10 punktów przewagi nad drugą Sandecją Nowy Sącz. Dzisiaj o godz. 18 Raków na swoim boisku podejmie Chrobrego Głogów.

Źródło: Raków Częstochowa, Professional Football Group