Kownacki blisko zmiany klubu
Fot.: Adam Piechowiak/tylkoekstraklasa.pl

20-letni napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki jest bliski zmiany klubu. Młodzieżowy reprezentant Polski negocjuje z belgijskim Standardem Liege.

We wtorek rano Kownacki wyleciał do Belgii, gdzie ma m.in. obejrzeć centrum treningowe klubu.

– Potwierdzam, że istnieje zainteresowanie ze strony Standardu – przyznał na łamach Przeglądu Sportowego agent 20-latka, Marcin Kubacki.

– Do Belgii wybraliśmy się, aby obejrzeć klub i jego centrum sportowe, a do tego porozmawiać z dyrektorami na temat projektu sportowego oraz ich planów odnośnie Dawida.

Kownacki w ostatnim spotkaniu młodzieżowych mistrzostw Europy z Anglią (0:3) doznał kontuzji i na razie jest na urlopie. Piłkarz ma ponoć sporo ofert, w ostatnim czasie pojawiały się informacje, że zainteresowanie jego transferem wykazuje m.in. włoska Sampdoria Genua. Brakowało jednak konkretów ze strony 10. drużyny Serie A.

– Na razie nie ma mowy o żadnych testach medycznych czy konkretach. Mamy na stole kilka kierunków, spokojnie negocjujemy. Kolejny krok w karierze Dawida jest bardzo ważny, dlatego też musi być w pełni przemyślany. Uważam, że liga belgijska to dla niego dobry kierunek, może się tam rozwinąć, co pokazuje przykład Łukasza Teodorczyka, który bardzo mocno się tam wypromował – komentuje w “PS” Kubacki.

W ostatnim sezonie belgijskiej ekstraklasy Standard Liege zajął 9. miejsce i nie wystąpi w europejskich pucharach. Napastnikiem Standardu jest m.in. były snajper Legii Warszawa, Orlando Sa.

W zakończonym sezonie Kownacki we wszystkich rozgrywkach wystąpił w Lechu w 32 spotkaniach, zdobył 11 bramek.