odejdzie, relacja, Dawid
CYFRA SPORT, se.pl

Dawid Kownacki napastnik włoskiej Sampdorii w ostrych słowach wypowiedział się po meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań. 21-latek twierdzi, że ze stanem naszej ligi jest coraz gorzej.

Co jak co, ale Kownacki trochę racji w swoich słowach ma. Dobre mecze LOTTO Ekstraklasy w tym sezonie idzie policzyć na palcach jednej ręki, a jednymi z nielicznych pozytywów są spotkania Wisły Kraków, która gra nadspodziewanie dobrze oraz Lechii Gdańsk, którą w końcu trener Piotr Stokowiec wprowadził na odpowiednie tory.

“Z poziomem polskiej ligi jest chyba coraz gorzej. Próbowałem oglądać tzw. hit rundy jesiennej Legia – Lech. Tego meczu nie dało się oglądać. Słaby pod każdym względem, a liczba prostych błędów była porażająca. Dwa, trzy podania i piłka na aucie. Do tego błędy taktyczne, tak się nie gra. Ktoś powie, że się wymądrzam, ale mówię to, co widziałem i czego nauczyłem się we Włoszech” – mówi Dawid w rozmowie ze Sport.pl

W ten weekend spotkały się dwie na papierze najsilniejsze drużyny naszej ligi, które miały nas reprezentować w europejskich pucharach. Mecz na pewno nie był wizytówką naszej ligi, a słabo grająca ostatnio Legia pokonała jeszcze gorzej grający Lech, wynikiem 1:0.

W dalszej rozmowie z dziennikiem stwierdził, że w pewnej chwili nie wytrzymał i przełączył “hitowe” spotkanie LOTTO Ekstraklasy na mecz żużla, w którym było – jak twierdzi – “znacznie więcej emocji”.