Denys Bałaniuk
fot. http://www.limerickfc.ie

Denys Bałaniuk otrzymał ofertę od włodarzy Wisły Kraków. 20-letni napastnik jest wolnym zawodnikiem z powodu degradacji jego byłego klubu Dnipro Dnipropietrowsk do 3. ligi ukraińskiej.

Problem Wisły z napastnikami. 

Denys Bałaniuk rozwiązaniem? W ostatnich dniach dużo mówi się o Carlitosie z Białej Gwiazdy, który odważnie i bez kompleksów wszedł do polskiej Ekstraklasy. Robi on furorę na pozycji wysuniętego napastnika, która, jak wiadomo, nie jest jego nominalną, ponieważ woli grać na “dziesiątce”, a więc tuż za napastnikiem. Słabą formę prezentują inne “dziewiątki” Białej Gwiazdy, stąd też krakowski klub rozgląda się za innymi zawodnikami na tą pozycje.

Ukraiński talent na ratunek

Denys Bałaniuk trafił do Dnipra w 2012 roku, od tamtego czasu przebijał się przez poszczególne szczeble drużyn młodzieżowych. W seniorskiej piłce zadebiutował w minionym sezonie, rozegrał 27 spotkań ligowych w których zdobył cztery bramki i jedną asystę. Dodatkowo zaliczył sześć występów w Pucharze Ukrainy, strzelając w nich jednego gola. Według portalu Transfermarkt.pl wartość zawodnika, którego Wisła ma pozyskać na zasadzie wolnego tranferu wynosi 0,5 mln euro.