clasico
soccerinfomania.com

Dzisiejsze El Clasico, czyli “matka” wszystkich meczów na świecie będzie nieco inne niż te ostatnie. Powodów jest wiele, a tym, jakie one są, możecie przeczytać poniżej.

Pierwszą i chyba najważniejszą informacją dla kibiców na całym świecie jest brak dwójki Cristiano Ronaldo – Leo Messi. Rywalizacja tych dwóch piłkarskich geniuszy między sobą sprawiała, że w ostatnich latach mecze pomiędzy Barceloną, a Realem były prawdziwą wojną pomiędzy tymi dwoma zawodnikami. Który z nich spisze się lepiej, kogo trybuny pokochają, a kogo znienawidzą. Z czasem to przestawało być spotkanie Barcelona kontra Real, tylko Messi kontra Ronaldo. Teraz tej dwójki zabraknie pierwszy raz od 2007 roku. Mimo że prezydent La Liga Javier Tebas twierdzi, że “brak Ronaldo i Messiego nie będzie odczuwalny”, to chyba każdy wie, że to spotkanie nie będzie takie samo, jak poprzednie.

Dziś na Camp Nou poza wcześniej wspomnianą dwójką może też zabraknąć… młodzieżowców. W tym sezonie młodzieżowiec to piłkarz urodzony w roku 1998 i niższym, a obie drużyny w swoich zespołach grających regularnie takich piłkarzy nie mają. Co prawda są młodzi gracze pokroju: Arthura, Dembele czy Asensio, ale oni już wyrośli z bycia “młodzieżowcami”.

DLACZEGO U-17 MUSI AWANSOWAĆ? KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

Jednym z  młodzieżowców, który ma szansę wystąpić w dzisiejszym spotkaniu jest Vinicius Jr., czyli wielka nadzieja “Królewskich”. Co prawda, jego liczba minut w La Liga do tej pory nie przekroczyła 20, ale kto wie, czy Lopetegui nie postawi na młodego Brazylijczyka w końcówce dzisiejszego spotkania.

Drugim takim piłkarzem może być 20-letni Urugwajczyk Federico Valverde. W zeszłym sezonie był wypożyczony do Deportivo La Coruny, gdzie spisywał się całkiem nieźle. Zagrał w 24 spotkaniach ligowych, ale też trzeba zaznaczyć, że kilka meczów stracił przez kontuzję kolana, której nabawił się w lutym. We wtorek wszedł z ławki w spotkaniu Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno. W 54 minucie zmienił na placu gry Isco. Miał 38 kontaktów z piłką oraz zanotował celność podań na poziomie 91%. Jeśli zobaczymy w tym meczu młodzieżowców, to możemy liczyć tylko na tę dwójkę.

Spotkanie możecie zobaczyć w telewizji Eleven. Początek studia od godz. 12:00, mecz rozpocznie się o godz. 16:15.