grzywną
dailystar.co.uk

Everton został ukarany ogromną grzywną w wysokości 500 000 funtów oraz otrzymał półtoraroczną banicję na podpisywanie kontraktów z zawodnikami w wieku od 10 do 18 lat!

Wszystko przez naruszenie reguł rekrutacji młodych piłkarzy do akademii. Wyszło na jaw, że działacze klubu nielegalnie namawiali młodych piłkarzy do przejścia do akademii “The Toffes”. Ostatnim takim przypadkiem miała być nielegalna próba skłonienia przejścia do nich chłopca z Cardiff City. Wydano oświadczenie, w którym udowodniono co najmniej 6 takich przypadków.

ŚWIEŻUTKI PRZEGLĄD CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW! KLIKNIJ PO WIĘCEJ!

Liga nałożyła grzywnę na Everton i zakazała im rejestracji zawodników w wieku 10-18 lat, którzy byli zarejestrowani w innych klubach Premier League lub English Football League w ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy. Klub będzie musiał również wypłacić odszkodowanie byłym klubom dwóch zawodników ich akademii.

Everton powiedział w oficjalnym oświadczeniu:

Rozpoczęliśmy już pełny przegląd działalności naszej Akademii i dokładamy wszelkich starań, aby takie problemy nie powtórzyły się w Everton “- powiedział klub.

Grzywna jest pięciokrotna, która została przekazana rywalom z miasta Liverpoolowi w kwietniu 2017 r. Za podobne wykroczenie. Liverpool otrzymał także dwuletni zakaz, którego drugi rok zawieszono na trzy lata.