Football For Friendship, w polskich szkołach
gazprom.com

25 kwietnia, w Międzynarodowy dzień Piłki nożnej i Przyjaźni, w szkołach i  akademiach sportowych ponad 50  krajów Europy, Azji, Afryki, Północnej i Południowej Ameryki odbyły się spotkania, treningi i towarzyskie mecze przy współudziale wysłanników i trenerów z międzynarodowego dziecięcego socjalnego programu “Football for Friendship”.

W ramach Międzynarodowego dnia Piłki nożnej i Przyjaźni miało miejsce około 200 wydarzeń sportowych, w których wzięło udział ponad 40 000 uczestników. Światowa lekcja Piłki nożnej i Przyjaźni odbyła się w wielu szkołach, m. in. Austrii, Azerbejdżanu, Armenii, Bangladeszu, Białorusi, Boliwii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Nigerii, Portugalii, Syrii, USA, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Japonii.

Obchody w Polsce

W Polsce, warsztaty w ramach akcji “Football for Friendship” gościły w szkole sportowej nr 59 przy ul. Sobieskiego 68. Wzięło w niej udział 16 młodych zawodników z różnych kategorii wiekowych.
Zajęcia rozpoczęły się od wykładu na temat międzynarodowego dnia piłki nożnej i przyjaźni. Poruszono również zagadnienie zdrowego trybu życia, podczas którego zwracano uwagę na aktywne spędzanie czasu. Podczas wystąpienia nie mogło zabraknąć dziewięciu wartości, którymi kieruje się projekt “Football for Friendship”. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Przed sesją treningową doszło do wymiany Bransolety Przyjaźni – symbolu programu, między wszystkimi uczestnikami i gośćmi. Niebieska bransoleta symbolizuje niebo – pokój nad głową, zielona natomiast piłkarskie boisko, które ma być dostępne dla każdego. Kulminacyjnym punktem wydarzenia był mecz przyjaźni, po którym zrobiono pamiątkowe zdjęcia dzieciom i trenero

MŁODY ZAWODNIK BAYERNU BLISKO PRZENOSIN DO LEGII! SPRAWDŹ!

Międzynarodowy dzień Piłki nożnej i Przyjaźni został zorganizowany po raz pierwszy w 2014 roku jako część Międzynarodowego programu socjalnego “Football for Friendship”, w krórym biorą udział załączone młodzi uczestnicy z różnych krajów i regionów Świata. Oprócz lekcji w tym dniu tradycyjnie przeprowadzają się mecze, turnieje, spotkania z gwiazdami piłki nożnej, wymiana Bransoletami Przyjaźni wśród dzieci-uczestników i słynnych przedstawicieli sportowych i społecznych organizacji i działaczy kultury.
Wartości projektu: przyjaźń, równość, sprawiedliwość, zdrowie, pokój, lojalność, zwycięstwo, tradycję i honor.

Finał siódmego sezonu programu “Football for Friendship” odbędzie się w Madrycie w dniach 28.05-02.06.

Międzynarodowy program społeczny dla dzieci “Football for Friendship” został wdrożony przez PJSC Gazprom w 2013 roku. Podstawowe wartości promowane przez uczestników programu to przyjaźń, równość, sprawiedliwość, zdrowie, pokój, lojalność, zwycięstwo, tradycja i honor. “Football for Friendship” jest wspierany przez UEFA, FIFA, Międzynarodowy Komitet Olimpijski, federacje piłkarskie różnych krajów, międzynarodowe fundacje charytatywne dla dzieci, znanych sportowców i czołowe kluby piłkarskie na świecie. W ciągu ostatnich sześciu sezonów program połączył ponad 5,5 tys. Uczestników i pozyskał ponad 4,5 mln zwolenników, w tym znanych sportowców, artystów, polityków.