Real Madryt w kolejce po gracza Ajaxu

0
155
Frenkie de Jong
goal.com

Pod koniec zakończonego już kilka tygodni temu okienka Frenkie de Jong był bez żadnych skrupułów przymierzany do FC Barcelony. I choć ostatecznie Holender zdecydował się na kontynuowanie swojej przygody z Ajaxem, to plotki dotyczące jego osoby wracają niczym dobrze rzucony bumerang. 

Kolejnym klubem, który zgłasza swoją gotowość w walce o 21-latka jest Real Madryt. Królewscy zdają sobie sprawę, że Luka Modrić, nie zdoła oszukać matki natury i z każdym kolejnym sezonem będzie coraz bardziej odczuwał upływający czas. W związku z tym w samym sercu Półwyspu Iberyjskiego rozpoczęto misję, mającą na celu znaleźć godnego następcę chorwackiego pomocnika.

Na ten moment to właśnie Frankie de Jong ma być jednym z priorytetów transferowych Realu. Włodarze zespołu mistrza Europy gotowi są wyłożyć na zawodnika nawet 80 milionów euro. Warto jednak wspomnieć, że oprócz hiszpańskich gigantów niezwykle uważną obserwację de Jonga miał podjąć Manchester United.

18-LATEK Z NOWYM KONTRAKTEM W WIŚLE! KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ 

“Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć. Musisz zapytać Marca Overmarsa” – tak na pytanie o to, czy Real i United wyraziły oficjalne zainteresowanie de Jongiem odpowiedział jego agent – Ali Dursun. Można się zatem domyślać, że już niedługo będziemy świadkami wielozaprzęgowego wyścigu, w którym zwycięskim laurem będzie pozyskanie utalentowanego Holendra.

Frenkie do Jong dołączył do Ajaxu trzy lata temu z Willem II za kwotę oscylującą w graniach 300 tysięcy euro. Wobec tego zysk AFC z transferu, który wydaje się być nieunikniony, będzie ogromny. A czy de Jong wart jest tak dużych pieniędzy okaże się dopiero, gdy sprawdzi się w jednej z najsilniejszych lig na Starym Kontynencie.