Bukowczan, Gibki, adam
Krzysztof Szymczak, Dziennik Łódzki

Grzegorz Gibki oficjalnie zamienił trzecioligowy Stilon Gorzów Wielkopolski na łódzki Widzew. 18-letni bramkarz podpisał dwuletnią umowę z “Czerwonymi”.

Gibki zdecydował się na zmianę niekoniecznie kosztem częstszych występów w pierwszej drużynie. Dla Widzewa jest to bardziej transfer przyszłościowy, aniżeli wzmocnienie obecnej kadry zespołu występującego w II lidze. Warto jednak odnotować, że młody golkiper najprawdopodobniej będzie “numerem trzy” w Widzewie, więc w przypadku kontuzji będzie mógł bić się o prym na swojej pozycji.

Wychowanek Stilonu Gorzów Wielkopolski w swoim macierzystym klubie spędził całą dotychczasową karierę. Przed transferem do Widzewa Gibki odbył testy w Stali Rzeszów i Rakowie Częstochowa. Działaczy i trenerów Rakowa niemalże do siebie przekonał. Z częstochowskim zespołem był na obozie, jednak ostatecznie pierwszoligowcy nie byli zainteresowani pozyskaniem piłkarza. Przez ostatnie dwa tygodnie trenował w Widzewie pod okiem Andrzeja Woźniaka, obecnego trenera bramkarzy reprezentacji Polski. Ponadto dobrze zaprezentował się w sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, co miało mieć znaczący wpływ na decyzję o transferze.

18-latek swoją przygodę z profesjonalnym futbolem zaczął bardzo wcześnie, ponieważ już w wieku 15 lat. Zaliczył wtedy debiut w III-ligowym Stilonie. W minionym sezonie dla gorzowskiej ekipy rozegrał łącznie cztery spotkania. Ponadto regularnie ogrywał się w juniorskim zespole Stilonu.